Začala sa zimná príprava nášho A-tímu (+ aktualizovaný rozpis prípravných zápasov)

Čas dovoleniek neúprosne uplynul a hráči sa stretli v pondelok 7. januára na začiatku zimnej prípravy.

Do úvodnej časti prípravy sa okrem členov A-tímu zapojili aj traja dorastenci a trojica hráčov Rohožníka. „Vidím na nich spolu s dorastencami obrovskú motiváciu a chuť do tréningu. Vážia si túto možnosť,“ vyjadril sa hlavný kormidelník Jozef Dojčan, ktorý očakáva ešte príchod jedného alebo dvoch hráčov.

Je streda ráno, hoci hlavnú plochu pokrýva niekoľkocentimetrová snežná pokrývka, na umelej tráve zarezávajú traktory, aby odhrnuli sneh a umožnili prvému tímu o desiatej hodine začať 70-minútovú tréningovú jednotku.

Trénerský triumvirát svojim zverencom naordinoval dvojfázovú tréningovú záťaž. Doobeda sa zameral na naberanie kondície bežeckou formou, poobede prichádza na rad viac herne zameraný tréning.

V rámci prípravných zápasov prišlo k niekoľkým zmenám (aktualizovaný rozpis prípravných zápasov nájdete na konci článku). Slovácko nás požiadalo o zrušenie prípravného zápasu, na druhej strane, 22. februára nám pribudol nový súper, predstavíme sa v Jihlave. Drobná zmena sa týka aj posunutia domáceho stretnutia proti Kroměřížu zo soboty 19. januára, na nedeľu 20. januára.

Do úvodnej časti zimnej prípravy sa zapojili:
Brankári: Matin Junas, Vojtech Milošovič, Adam Havlík (Rohožník), Erik Riška (dorast)
Hráči do poľa: Tomáš Milota, Lukáš Švrček, Lukáš Hlavatovič, Mário Hollý, Martin Mášik, Goran Matić, Martin Nagy, Lukáš Opiela, Filip Tomovič, Roman Haša, Daniel Šebesta, Daniel Pospíšil, Marek Frimmel, Martin Kovaľ, Stanislav Škuta, Zdenko Filípek (obaja Rohožník), Filip Zelníček a Lukáš Zelníček (obaja dorast)

Aktualizovaný rozpis prípravných zápasov:
Streda 16. 1. 2019: doma o 14.00 FC Spartak Trnava
Nedeľa 20. 1. 2019: doma o 11.00 Hanácká Slavia Kroměříž
Sobota 2. 2. 2019: vonku FC Petržalka (čas upresníme)
Piatok 8. 2. 2019: doma o 15.00 MFK Frýdek-Místek
Streda 13. 2. 2019: vonku o 17.00 13.00 SK Líšeň
Sobota 16. 2. 2019: doma o 11.00 Zbrojovka Brno
Piatok 22. 2. 2019: vonku Vysočina Jihlava (čas upresníme)
Sobota 2. 3. 2019: vonku FC Slovan Galanta, (čas upresníme)