Tomovičovi sa lepí smola na kolená...

Hoci sme v septembrovom domácom zápase proti Šamorínu zvíťazili 2:0, Filip Tomovič naň nemá dobré spomienky.

„Privodil som si vtedy problémy s oboma kolenami. Najskôr som si nezavinene zranil jedno, potom v súboji aj druhé a musel som nútene striedať,“ povedal nám ešte v septembri smutným hlasom. Zvyšok jesennej časti musel sledovať len z tribúny.

Po porade s lekármi sa rozhodol pre konzervatívnu liečbu. Pomaličky sa tento 25-ročný futbalista zotavil a naplno vhupol do zimnej prípravy. Po zopár tréningoch sa mu nešťastné zranenie obnovilo. „Opäť to isté koleno, stalo sa mu to nezavinene na tréningu. Je to pre nás veľká strata. Žiaľ, futbal prináša aj také situácie a budeme sa s tým musieť vyrovnať. Mrzí ma to, lebo Filip vyzeral veľmi dobre,“ povzdychol si náš hlavný tréner Jozef Dojčan.

„Stalo sa mi to minulý piatok. V Bratislave mi potom na súkromnej klinike povedali, že tentoraz bude najlepšou voľbou operácia. Jedná sa o chrupavku a meniskus. Dĺžka absencie sa odhaduje ešte ťažko, múdrejší budeme po operácii. Lekári musia vidieť koleno zvnútra,“ povedal nám Filip Tomovič, ktorý absolvuje operačný zákrok budúci utorok.

V prípravnom zápase proti Trnave nastúpila v našej základnej zostave tradičná dvojica stredových hráčov Opiela s Nagyom. Po prestriedaní dohral stretnutie po boku Nagya Martin Mášik, ktorého využívali tréneri počas jesennej časti prevažne na krídelnej pozícii. „V prípade potreby bude Martin použiteľný aj do stredu poľa,vyjadril sa náš hlavný tréner, ktorý týmto krokom reaguje na Tomovičovu absenciu. Mimochodom, pre Martina Mášika nejde o úplne neznámu pozíciu, keďže na nej nastupoval už v mládežníckych kategóriách a úspešne si na nej počínal aj v pohárových zápasoch proti Trenčínu či Ružomberku.