Frimmel zavíta do kabíny s plnými vreckami, Haša o životnej strele

Prvý prípravný zápas je úspešne za nami. Po kompaktnom výkone sme si pripísali v stretnutí proti trnavskému Spartaku na konto víťazstvo 1:0.

O jediný presný zásah stretnutia sa v 25. minúte postaral presnou strelou z bieleho bodu Roman Haša. „Som na to určený od trénera. Veril som, že penaltu premením, tá sa dá totiž len zle kopnúť,“ skonštatoval ofenzívny futbalista s výborným výskokom.

Svoj výkon mohol korunovať aj druhým presným zásahom, ale v druhom dejstve opečiatkoval brvno. „To bola životná strela. Keby to tam padlo, tak utekám priamo do kabíny. Nevadí, príde ďalší zápas,“ pokračoval pozitívne naladený odchovanec Slovácka a k celkovému zápasovému dianiu dodal: „Myslím si, že sme mohli zvíťaziť aj väčším gólovým rozdielom. Trnavu sme prakticky k ničomu nepustili. Máme na čom stavať, musíme takto hrať a bojovať aj naďalej.“

Svoju zápasovú premiéru v našom drese si okrem iných odbil krídelník Marek Frimmel. V základnej zostave dostal priestor na pravom krídle a hoci si počas prvého polčasu na chvíľu vymenil pozíciu s Martinom Kovaľom, takmer väčšinu stretnutia odohral na pravej strane. Do stretnutia nastúpil dokonca s kapitánskou páskou na rukáve. „Zatiaľ nemáme určeného nového pokladníka, ale na tréningu sa o tom porozprávame a určite bude musieť prispieť do kasy,“ šibalsky sa pousmial Haša.

„Chalani už dopredu avizovali, že za tú kapitánsku pásku budem musieť niečo zaplatiť. Beriem to tak, že to patrí k tomu. Nemám s tým žiadny problém,“ postavil sa Frimmel chlapsky k vzniknutej situácii a preto v najbližších dňoch príde do kabíny s plnými vreckami. Behavý krídelník sa nebál vymyslieť niečo navyše a počas zápasu mal jeho výkon stúpajúcu tendenciu. „Premiéra chutila veľmi dobre, plnili sme trénerove pokyny a sme radi, že to takto dopadlo. Teraz musíme dobre zregenerovať, lebo po zápase pociťujeme miernu únavu“

Okrem Frimmela nastúpila premiérovo v našom seniorskom tíme aj ďalšia trojica futbalistov. V základnej zostave na krídle Martin Kovaľ a na záverečné sekundy doprial náš trénerský triumvirát debut obom Zelníčkovcom z dorastu.

Tréneri naordinovali hráčom na štvrtok a sobotu tréningové dávky. Piatok majú voľno a v nedeľu privítajú na domácej pôde o 11. hodine Hanáckú Slaviu Kroměříž. „Príprava prebieha štandardne, tréningy sú veľmi dobre nastavené. Všetko tu funguje,“ zakončil debatu Frimmel.