Pre Jihlavu zápas proti nám generálkou na ostrú súťaž

V sobotu o 15. hodine odohráme v poradí už siedme prípravné stretnutie, tentoraz na pôde Vysočiny Jihlava.

Dlhočizná zimná príprava sa pomaly blíži k záveru. Zverenci trénera Jozefa Dojčana sa tešia, že konečne po dlhej dobe okúsia prírodnú trávu, na ktorej sa odohrá tento zápas.

Pôjde o vôbec historicky prvú konfrontáciu nášho seniorského tímu s tímom Jihlavy. Tento prípravný zápas je pre nášho hostiteľa zároveň generálkou na ligovú súťaž. „K zápasu preto pristúpime ako k majstrovskému stretnutiu. Veríme, že tomu bude zodpovedať aj naša hra. Dá sa preto očakávať, že naša zostava sa bude veľmi približovať k tej, s akou vyrukujeme v jarnej ligovej premiére proti Znojmu. Samozrejme, na niektorých pozíciách máme stále otázniky,“ vyjadril sa pre web klubu z Vysočiny asistent trénera Josef Mucha.

Jihlava pôsobila v predchádzajúcich šiestich ročníkoch v najvyššej súťaži. Snaha vrátiť sa po jednoročnej pauze späť medzi českú elitu je zrejmá, koniec-koncov, momentálne Jihlava okupuje druhú pozíciu vo Fortuna národní lige, s dvojbodovou stratou na vedúce Dynamo České Budějovice.

My sme odohrali zápas naposledy minulý týždeň v sobotu, keď sme sa rozišli so Zbrojovkou Brno nerozhodne 0:0. „Sme vo fáze, keď by sme chceli, aby sa kryštalizovala základná zostava. Ešte to nie je úplne optimálne, ale pomaly sa blížime k finišu. Musím si zaklopať na drevo, že z pohľadu zranení táto príprava okrem Filipa Tomoviča, Daniela Šebestu a krátkodobých bežných šrámov nepriniesla vážne zranenia,“ pochvaľuje si Jozef Dojčan, ktorý v úvode týždňa naordinoval svojim zverencom dvojfázovú zaberačku, aby potom s blížiacim sa prípravným zápasom postupne uberal z tréningových objemov. Teší nás, že počas týždňa sa zapojil do tréningového procesu Filip Tomovič, ktorý v januári absolvoval artroskopickú operáciu kolena.

Stretnutie proti českému poprednému druholigovému celku má výkop v sobotu 23. februára o 15. hodine.