Na Veľký piatok privítame bratislavský Inter

Výkop zápasu proti Interu Bratislava je naplánovaný v piatok na 18. hodinu. 

Náš súper nezažíva zrovna ideálne obdobie. Počas jarnej časti neokúsil ani raz chuť víťazstva, popri štyroch prehrách zaknihoval dve remízy. Naposledy na domácej pôde nestačil na prešovský Tatran, ktorému podľahol 0:1.

Ani my sme nezažili ideálny víkend, keď sme výsledkovo ťahali za kratší koniec povrazu proti Šamorínu. Hoci sme v minulotýždňovom zápase viackrát siahali na gól, v prvom dejstve bola dvakrát proti konštrukcia brány a v druhom polčase aj skvelé zákroky Matúša Ružinského. Napokon sme si pripísali na naše konto prehru 0:1.

Druhá najvyššia súťaž sa najmä v jarnej časti ukazuje ako veľmi vyrovnaná, keď dokážu aj tímy z nižších poschodí tabuľky potrápiť a dokonca zdolať tímy, ktoré majú na svojom konte nepomerne viac bodov. Práve preto musíme byť pred duelom s Interom ostražití. Naposledy sme sa s týmto súperom stretli v septembri, keď sme zvíťazili 1:0.

„Máme za sebou klasický tréningový mikrocyklus, tréneri nám naordinovali kvalitné tréningy,“ pochvaľoval si náš stredopoliar Filip Blažek, ktorý do zeleno-bielej rodiny prišiel na hosťovanie z Brondby Kodaň.

Dúfame, že na Veľký piatok sa budeme tešiť z trojbodového zisku. Filip Blažek o blížiacom sa zápase povedal: „Vieme, že Inter má kvalitných technických hráčov, ktorí sú dobrí na lopte. Na druhej strane vieme aj to, kde je zraniteľný a to by sme chceli využiť v náš prospech. Každopádne, pozeráme sa hlavne na seba, budeme sa snažiť hrať našu hru a využívať naše prednosti.“

Stretnutie povedie rozhodcovská trojica I. Kozák - M. Vitko a R. Poracký.