David Frühauf: Som rád, že som súčasťou mužstva, v ktorom sa môžem zlepšovať

Čo by to bol MFK Skalica za klub, keby sme neprodukovali mladé prospekty? Na súčasnej súpiske prvého tímu sú až 4 hráči z ročníkov 1998 až 2000 a jedným z nich je aj šikovný krídeľník David Frühauf z Radimova. 

Devätnásťročný mladík naskočil do mužského futbalu už v predminulej sezóne, tú poslednú mu bohužiaľ znepríjemnilo vážne zranenie členka. Na tohtoročnú letnú prípravu sa už hlásil trénerovi Áčka a je pripravený zabojovať o svoje miesto v zostave.

Ahoj David, ako sa ti zatiaľ darí?

Zdravím fanúšikov a čitateľov, darí sa mi výborne, zarezávam na tréningoch na sto percent a dostávam sa do formy na jesennú časť sezóny a som veľmi rád, že môžem byť súčasťou tohto mužstva.

Ako veľmi je to iné, keď máš porovnať tréningy dorastencov a mužov?

Tak je tam určite rozdiel medzi dorasteneckým a seniorským futbalom, muži hrajú tvrdšie, rýchlejšie a čas na vyhodnotenie situácií a ich prevedenie je podstatne kratší. Pre mňa to však nie je až taká novinka, keďže som si A kategóriu už v minulosti pár krát vyskúšal.

V kabíne patríš k tým najmladším, ako ťa berú spoluhráči?

Berú ma vážne dobre a do kolektívu som prakticky ihneď zapadol, všetci sú kamarátsky a pravidelne utužujeme partiu spoločnými obedmi alebo večerami, čiže všetko je ako má byť.

Čo nám môžeš povedať k tvojmu minuloročnému zraneniu? Je už všetko v poriadku?

Mal som potrhané väzy v členku, musel som absolvovať aj operáciu a rehabilitácia bola dlhá a psychicky náročná ale teraz už som fit a pripravený zo seba vydať každý deň maximum. 

To sme všetci naozaj radi! Čo sa týka osobných ambícií do blížiacej sa sezóny, máš nejaké ciele ktoré si si vytýčil?

Prajem si aby som sa každým tréningom a každým zápasom, ktorý odohrám viac a viac zlepšoval po boku chalanov ale presné ciele, tak tie nemám.

Čo prvý zápas s Púchovom? Ideme vyhrať nie?

Áno určite, veríme si na nich a myslíme, že sme absolvovali dobrú prípravu a ukážeme Púchovčanom, čo to znamená hrať v Skalici na Letňáku.