Martin Poloha: Skalica má v svojich radoch šikovných brankárov

Prišiel aby pozdvihol našich brankárov na novú úroveň a nie len tých seniorských.

Vo futbale sa hovorí, že akokoľvek dobrý brankár je schopný uhrať zápas maximálne na remízu 0:0, zároveň však platí, že kvalitný gólman dodáva hráčom sebadôveru a istotu, že aj keď  vpredu niečo nevyjde, tak im vždy bude kryť chrbát. My v MFK Skalici máme to šťastie, že našimi strážcami svätyne sú Vojtech Milošovič a Martin Junas, ktorí vždy podávajú špičkové výkony a právom žnú priazeň obecenstva. O mužovi, o ktorom sa až tak veľmi nehovorí a hrá kľúčovú rolu pri ich výkonoch a zlepšovaní sa je Martin Poloha, tréner brankárov, ktorého aktívna brankárska kariéra skončila klubom Družstevník Plavnica, prišiel do nášho klubu pred začiatkom prebiehajúcej sezóny aby pozdvihol našich brankárov na novú, vyššiu úroveň a nadviazal tak na prácu Andreja Fišana, čo sa mu zatiaľ darí.

Martin, ako sa ti zatiaľ páči v Skalici?

Je to tu krásne, pekné mesto a aj v kabíne je dobrá nálada.

Chalani makajú?

Áno, chlapci pracujú naozaj tvrdo, som až prekvapený ako ma poslúchajú (smiech), keďže Vojto je len o rok mladší ako ja.

Okrem Áčka trénuješ aj brankárov žiakov a dorastencov, s tými sa ti ako pracuje?

Skalica má v svojich radoch šikovných brankárov, či už v staršom alebo mladšom doraste, do pätnástky ešte síce treba doplniť brankárov ale na všetkom sa pracuje a riešime to.

Čo vravíš na zázemie, ktoré tu máme vybudované? 

Áno, žiadne vybavenie nám tu nechýba a areál je pekný a vzhľadom na mesto je dobre situovaný, pracuje sa tu naozaj dobre.

Keď sa spätne pozrieš na zápas s Púchovom, ako ho hodnotíš?

Bolo dôležité, že sme získali tri body a ja ako tréner brankárov mám ohromnú radosť, že Maťo vychytal nulu a aj keď súper nemal veľa šancí, čo bolo treba vyriešiť, vyriešil na jednotku.

Čo očakávaš od zápasu s Béčkom Slovana Bratislava?

No očakávam, že vyhráme! Dôležité bude aby sme neinkasovali gól a dali ich čo najviac ale veríme, že to zvládneme.