Oslava storočnice za účasti bratislavského Slovana (aktualizované 24. 7.)

Ako iste viete, skalický futbal oslavuje tento rok storočnicu. Pri tejto príležitosti k nám v sobotu 25. júla o 11. hodine zavíta bratislavský Slovan. Podľa našich informácií by mal prísť úradujúci ligový a pohárový šampión v úplnom zložení. Okrem samotného duelu sa môžete tešiť na ďalšie sprievodné aktivity. Zakúpené vstupenky si po príchode na štadión uchovajte, všetky pôjdu do žrebovania o vecné ceny. Podujatie spestrí vystúpenie tanečnej skupiny TAXIS.

V súvislosti so storočnicou skalického futbalu sme už publikovali viacero článkov, kde pamätníci odhalili svoje spomienky. Konal sa reprezentačný ples MFK Skalica, ktorý poctil svojou účasťou futbalový majster Európy z roku 1976, Antonín Panenka. 

Kolorit významných výročí v Skalici už tradične sprevádzajú slávnostné futbalové zápasy. Napríklad, v roku 1970 sa pri príležitosti osláv 50 rokov skalického futbalu konal turnaj za účasti S.C. Herzogenburg (Rakúsko), Iskra Holíč, Slovan Hodonín a ZVL Skalica. O dva roky sme odohrali priateľský duel so slávnym Spartakom Trnava. Zápas sa uskutočnil v rámci osláv 600. výročia povýšenia Skalice na slobodné kráľovské mesto.

„Keď bola oslava 80. výročia, A-mužstvo hralo proti Spartaku Trnava a starí páni hrali so starými pánmi bratislavského Slovana. Potom sme ukončili zápas vo vinárni u Františka Tychlera, kde sa spievalo, hrali sme karty a nadväzovali ďalšie priateľské vzťahy,“ zaspomínal si bývalý futbalista a tréner Zdenko Juraščík, ktorý bol s našim klubom spojený aktívnou činnosťou dlhých 50 rokov.

Tešíme sa, že v sobotu privítame na našom štadióne 18-násobného majstra Slovenska. So Slovanom Bratislava sme už v minulosti odohrali viacero zaujímavých stretnutí. Nad všetkými sa týči finálový zápas Slovnaft Cup-u. Napriek prehre 0:3 sme postupom do pohárového finále zaznamenali 1. mája 2017 jeden z najväčších úspechov v histórii nášho klubu.

Aktualizované info k avizovanej autogramiáde

Na základe odporúčania regionálneho úradu verejného zdravotníctva v súvislosti s epidemiologickou situáciou sa napokon avizovaná autogramiáda po zápase neuskutoční. Fanúšikovia však nebudú ukrátení o podpísané kartičky oboch tímov. Tie si budú môcť vyzdvihnúť vo fanshope Slovana Bratislava, ktorý bude priamo na štadióne.

Zároveň prosíme všetkých fanúšikov, aby počas sobotného duelu dodržiavali nariadený systém sedenia od Úradu verejného zdravotníctva. Sedieť sa môže v každom druhom rade, povinnosťou každého návštevníka podujatia je aj prekrytie horných dýchacích ciest a tváre.