Z Bardejova k nám prišiel Michal Horodník

Našou prvou letnou posilou sa stal Michal Horodník. Rodák z východoslovenskej obce Papín hral v predošlej sezóne za Partizán Bardejov. S našim klubom podpísal ročnú zmluvu.

„Z príchodu do Skalice mám veľmi dobrý pocit. Našiel som tu kvalitné podmienky, spoluhráči sú úplne v pohode. Klub funguje, je to tu dobre nastavené. Som rád, že som sem mohol prísť,“ hovoril krátko po podpise zmluvy 23-ročný ofenzívny futbalista, ktorý sa k nášmu mužstvu pripojil na začiatku letnej prípravy.

„Už som sa rozprával s trénerom, verím, že sa mi podarí presadiť do základnej zostavy. Osobne sme sa nepoznali, vnímal som ho vždy ako trénera, ktorý viedol súperiaci tím,“ ozrejmil Michal Horodník: „Prichádzam do nového prostredia, doteraz som vždy hrával v kluboch na východe. Teraz som prvý raz ďalej od domova, mám to takmer 500 kilometrov. Už som si aj začal hľadať bývanie.“

„Je to ofenzívny futbalista, hrával tiež v druhej lige, videli sme ho vo viacerých zápasoch. Mali sme na neho dobré referencie, veríme, že bude pre nás platným hráčom,“ skonštatoval na margo svojho nového zverenca tréner Jozef Kostelník.

Od dorastu hrával Michal Horodník v Košiciach, potom šiel do Bardejova, rok strávil v Poprade, avšak ostatnú sezónu odohral opäť v kúpeľnom meste. Podarilo sa mu streliť päť gólov. „Mohlo to byť aj lepšie, ale keďže sa hralo prakticky len polovicu sezóny, tak som celkom spokojný,“ skonštatoval rodák z obce Papín. Rozniesla sa už po jeho rodisku správa o prestupe na Záhorie? „Ešte o tom u nás veľmi nevedia, keďže som doteraz nemal podpísanú zmluvu. Uvidím, čo mi povedia.“

Prvý raz si oblečie zeleno-biely zápasový dres už túto sobotu, keď privítame v slávnostnom zápase bratislavský Slovan. „Hral som proti nemu pohárový zápas, keď sme prehrali 2:5. Myslím si, že Slovan je momentálne najlepší klub na Slovensku a je super, keď si proti nemu môžeme zahrať,“ skonštatoval Michal Horodník, ktorému napriek prehre vlaňajší pohárový zápas náramne vyšiel, keďže sa postaral o oba presné zásahy Bardejova.