Filip Tomovič sa nominoval do Brazílie, bude hosťom Neymara?

Futbalista Filip Tomovič prešiel so svojim mužstvom Atletico Trnava náročným národným sitom podujatia Neymar Jr’s Five a vybojoval si právo účasti vo finále, ktoré sa uskutoční v Brazílii.

V minulom roku sa na ihriská postavilo viac ako 100 000 hráčov z 53 krajín. Tento rok sa číslo zapojených zemí zvýšilo na 62 a okrem Neymarovej rodnej Brazílie, Francúzska, Austrálie, Mexika či Japonska, patrí medzi ne prvýkrát aj Slovensko!

Neymar Jr’s Five je podujatie, v ktorom sa hrá malý futbal 5 na 5 na malé bránky bez brankára a hráči nemajú prístup do bránkoviska. V prípade, že mužstvo inkasuje gól, musí znížiť počet hráčov na ihrisku o jedného. Hrá sa na 10 minút alebo dovtedy, kým jedno z mužstiev nepríde o všetkých hráčov.

Slovenské finále sa odohralo v Bratislave a želiezko v ohni sme mali aj my v podobe nášho hráča Filipa Tomoviča. „Vo finále sme sa stretli s výberom Laca Borbélyho, ktorý v každom kraji vytvoril mužstvo pre svojho sponzora stávkovú kanceláriu. V bratislavskom mužstve, ktoré sme vyzvali boli prevažne futsalisti. Pred približne 400 divákmi to pre nás bol skvelý zážitok a mimoriadne sme si to užili, zvlášť ak sme zvíťazili,“ povedal o finále Tomovič.

Mužstvo tvorili okrem Tomoviča Filip Deket, Peter Brestovanský, Dušan Dzíbela, Tomáš Doka, Erik Takáč a Jakub Dušička. Až na posledne menovaného partia z mládežníckych kategórií Spartaka Trnava. Teraz je pred Filipom ťažká dilema. Víťazi získali právo odohrať finálový turnaj v Brazílii. Ten sa ale koná 21. júla v areáli Instituto Projeto Neymar Jr v oblasti Praia Grande v São Paule, teda v čase štartu futbalových súťaží. „Uvidím ako to dopadne. Takáto šanca sa naskytne možno raz za život. Budem o tom hovoriť s trénermi, vedením klubu, ktorí majú do mojej prípadnej cesty na finále čo povedať,“ uvedomuje si kolíziu so súťažou Tomovič.