Kedy „Backy“ Hlavatovič napodobní Filipa Tomoviča?

Konečne sme sa v sobotu potešili z víťazstva na hosťujúcom ihrisku. Okrem toho zaplesalo oko futbalového fanúšika aj vďaka nášmu druhému gólu. Netuctovému a o to krajšiemu.

„Bol to jeden z najťažších zápasov na súperových trávnikoch, najlepší súper, u ktorého sme sa predstavili. Dokonale nás preverili, či už po hernej stránke, alebo aj z toho hľadiska, že si dokázali vypracovať relatívne veľa šancí. Som rád, že sme ten zápas dotiahli do víťazného konca a zlomili sme negatívnu vonkajšiu sériu,“ vrátil sa Filip Tomovič ešte k sobotnému zápasu s Liptovským Mikulášom, v ktorom sme sa tešili po víťazstve 3:1 z troch bodov.

Jedným z kľúčových momentov sobotného duelu bol náš presný zásah na 2:1, ktorý sa napokon ukázal aj ako víťazný. O góle Filipa Tomoviča sa rozprávalo ešte dlho po zápase. Náš stredopoliar sa totiž rozhodol vystreliť na bránu zo stredu ihriska. Na našu radosť sa mu podarilo trafiť z tejto úctyhodnej vzdialenosti medzi tri žrde. „Hneď ako som dostal loptu, na sekundu som zdvihol hlavu a uvidel som, že domáci brankár je vybehnutý ďaleko von z brány. Lukáš Hlavatovič mi dal ešte predtým indíciu, že ihrisko ide ako keby trošku dole kopcom. Mal som túto informáciu vo svojom podvedomí a aj vďaka tomu som sa rozhodol vystreliť. Ihneď po vystrelení som tušil, že mi to tam padne,“ spomínal šťastný strelec, pre ktorého to bol zároveň prvý presný zásah v sezóne.

Takéto góly nevídame na futbalových trávnikoch každý deň. Koľkokrát si Filip pozrel videozáznam tejto situácie? „Asi stodvadsaťkrát (smiech). Ale nie, toľkokrát to nebolo. Oveľa viackrát si to však pozrel Lukáš Hlavatovič. Jemu sa páčia takéto góly, viackrát sa už o podobné niečo pokúšal, ale zatiaľ mu to akosi nevychádza. Možno ma niekedy napodobní,“ podpichol svojho spoluhráča Tomovič, ktorý sa v marci vrátil na futbalové trávniky po zranení oboch kolien.

Tento trnavský odchovanec k nám prišiel na sklonku jesene 2017. Prakticky hneď po príchode začal nastupovať v základnej zostave. Na začiatku septembra 2018 však počas zápasu so Šamorínom utrpel zranenie oboch kolien, ktoré mu vystavilo takmer polročnú stopku od súťažných zápasov. Tešíme sa, že po rekonvalescencii opäť ukazuje svoje futbalové kvality, pričom ku gólovým asistenciám pridal konečne aj svoj prvý ligový gól v tejto sezóne.

Trénerský štáb doprial v pondelok svojim zverencom voľný deň. Od utorka sa už naplno pripravujú na najbližšieho súpera, ktorým bude v sobotu o 17. hodine na „Letňáku“ Partizán Bardejov. „Musíme, ale aj chceme vyhrať. Popradčania v poslednom čase stále vyhrávajú, snažíme sa na nich vyvíjať sústavný tlak. Do konca sezóny si musíme udržať stopercentnú bilanciu a veriť, že Popradčania zaváhajú,“ vyslovil jasný imperatív pred záverečnými tromi ligovými duelmi Filip Tomovič.

Aj týmto vás pozývame na zostávajúce dva domáce ligové zápasy, veríme, že naši chlapci aj vďaka vašej podpore dokážu ešte ponaháňať druhých Popradčanov. 

Skalica, do teho!