Martin Junas: Skalica má spoľahlivú defenzívu

Skalica má za sebou šesť prípravných stretnutí v rýchlom slede. Počas nich dostali všetci traja brankári Martin Junas, Andrej Fišan a Ján Čikoš-Pavličko rovnakú dvojzápasovú šancu.

V poslednom stretnutí proti FC Petržalka sa medzi tri žrde postavil najmladší z nich Martin Junas. Aj keď sme mali hernú prevahu, musel riešiť niekoľko nepríjemných situácií a keďže sme neinkasovali, vyriešil ich k spokojnosti. Nulu vychytal aj proti Pardubiciam v Brne v poslednom zápase Tipsport cupu. „Čisté kontá neboli iba moja zásluha, v prvom rade je to vizitka celého mužstva,“ skromne poznamenal Junas.

Skalica mala najlepšiu obranu v jesennej časti, takisto v príprave je defenzíva najspoľahlivejším článkom Záhorákov. V šiestich dueloch sme inkasovali po jednom góle iba v prvých dvoch, posledné štyri súboje sme vyšli s čistým štítom. „Každé mužstvo má svoj herný štýl. Myslím si, že ten náš nám vyhovuje a z toho potom vychádza aj minimum inkasovaných gólov,“ zhodnotil brankár, ktorý jesennú časť hosťoval v Břeclavi.

Hlavný tréner Jozef Kostelník a tréner brankárov Ľuboš Lukáč v prvých šiestich stretnutiach rozdelili záťaž na trojicu brankárov rovnomerne, každý z nich si zachytal vo dvoch stretnutiach. „Vychádzame spolu veľmi dobre. Máme všetci traja k sebe dobrý vzťah, či už na ihrisku alebo mimo neho,“ hodnotil vzťah medzi spoluhráčmi v bráne 21-ročný gólman.

Úvod prípravy sa niesol v pomerne hektickej atmosfére, keď mužstvo počas 21 dní odohralo až šesť stretnutí. „Samozrejme každý už v tejto fáze cíti istú formu únavy. Ale aj naďalej na sebe tvrdo pracujeme a v mužstve panuje výborná atmosféra,“ hodnotil aktuálnu situáciu v mužstve Junas a k príprave dodal: „Každý z nás počas nej odovzdáva maximum. Uvedomujeme si, že z nej budeme žiť celú jar. Tréningový proces je parádny, takže panuje spokojnosť.

Skalickí futbalisti si teraz od prípravných duelov na dva týždne oddýchnu, ten najbližší odohrajú až na ihrisku Kromeříža v sobotu 17. februára. „Pauza nám padne vhod. Všetci dávame do každého stretnutia mnoho síl a tak jeden voľný víkend každému z nás prospeje,“ prijal Junas fakt, že najbližší víkend bude naše áčko bez zápasového zaťaženia. K cieľom v jarnej časti nechcel byť príliš konkrétny: „Ťažko hovoriť o konkrétnych očakávaniach. Treba ísť úspechu naproti tvrdou prácou a verím, že tá bude odmenená úspechom v závere sezóny.