Na Liptove nás privíta zrekonštruovaný štadión, duel môžete sledovať v priamom prenose

V sobotu sa predstavíme na pôde Liptovského Mikuláša, kde zvedieme súboj s našim tabuľkovým susedom.

Po smutných udalostiach dohrávali naši futbalisti ligový duel proti Slavoju Trebišov v utorok. Vyhrali sme 2:0, góly si naši futbalisti rozdelili do oboch polčasov. V prvom dejstve skóroval hlavičkou Lukáš Hlavatovič po presnom centri od Lukáša Opielu. „Podarilo sa nám vyhrať. Celé to bolo trošku komorné, vzhľadom k tomu, čo sa tu udialo v posledných dňoch. Aj mne osobne sa ťažko dostávalo do zápasu.“ hovoril jeden z našich najskúsenejších futbalistov, ktorý si uvedomoval, že Trebišovčania k nám prišli v dobrej forme, keďže pred utorkovým duelom mali na konte v jarnej časti spomedzi ôsmich zápasov len dve prehry.

„Posledné zápasy hrajú dobre, potrebujú sa zachrániť, robia pre to maximum, nastupujú za nich aj kmeňoví hráči Michaloviec. Keby sme sa pozreli na tabuľku jarnej časti, nachádzajú sa na nej veľmi vysoko. Body sa proti tomuto súperovi nerodili ľahko, ale dokázali sme to a ideme ďalej,“ povedal autor presného centra, po ktorom sme sa v 29. minúte tešili z víťazného gólu. „Filip Tomovič mi vrátil loptu, snažil som sa niekoho trafiť, opäť to vyšlo na ‚Backyho‘ Hlavatoviča,“ pousmial sa Opiela.

Zápasový program pokračuje v rýchlom slede. V sobotu nás čaká súper z čela tabuľky. Predstavíme sa na pôde Liptovského Mikuláša, pred ktorým máme dvojbodový náskok. Liptáci stihli skolaudovať svoj futbalový stánok, takže sa môžeme tešiť na útulné futbalové prostredie. „Pre nás sú do konca súťaže všetky zápasy veľmi dôležité. Ak chceme na niečo pomýšľať, musíme ich všetky vyhrávať. Nechceme brať len body, ale chceme vyhrávať,“ povedal rezolútne náš kapitán.

Liptáci naposledy odohrali vydarený duel proti prešovskému Tatranu. O svojom víťazstve 2:0 rozhodli už do dvadsiatich minút, keď sa tešili po góloch Ondreka a Čeryho. My sme sa s týmto súperom stretli vo vzájomnom súboji na začiatku októbra. Hoci sme v sedemnástej minúte prehrávali 0:1, ešte v prvom dejstve sme dokázali otočiť skóre stretnutia a napokon sme sa tešili z víťazstva 2:1.

Stretnutie 27. kola má výkop naplánovaný na sobotu o 17. hodine. Duel môžete sledovať v priamom prenose prostredníctvom Futbalnet.tv.