Pred sezónou s kapitánom

Pred prvým zápasom s Petržalkou prinášame rozhovor s kapitánom Martinom Nagyom

Ako by ste zhodnotili nedávno skončený ročník 2019/2020 ?

V prvej polovici sezóny boli lepšie zápasy, ale aj horšie. Najviac ma mrzí, že v niektorých sme mali množstvo šancí a nevedeli sme v nich streliť gól, tým pádom sme stratili nejaké body. Určite sme mali z tých zápasov vyťažiť viac. Jarná časť sezóny bola poznamenaná pandémiou, nikto takúto situáciu ešte nezažil, všetkých nás to zaskočilo. Spravila sa mini tabuľka, strácali sme 6 bodov a nakoľko sa hralo len o 12 bodov, už to bolo veľmi náročné. Keby sa po zimnej pauze hrá normálnym systémom, tak verím tomu, že by sme kartami ešte zamiešali.

V závere končiaceho ročníka ste prevzal kapitánsku pásku a s ňou vstúpite aj do novej sezóny. Bolo to rozhodnutie kabíny alebo trénera?

Bolo to rozhodnutie trénera. Ja som momentálne v šatni najstarší, ale sme tam viacerí skúsenejší hráči, vzájomne si pomáhame. Nezáleží na tom kto má pásku, ale na tom ako funguje chémia v kabíne.

Aká je nálada v tíme pred prvým zápasom nového ročníka?

V mužstve panuje dobrá nálada, všetci sa už tešíme na úvodný zápas.

Do tímu pribudli aj noví hráči – ako z vášho pohľadu, ako lídra kabíny, zapadli do mužstva?

Prišli mladí chlapci, verím, že sa chcú každým dňom zlepšovať a pomáhať mužstvu. Sme výborná partia, takže si myslím, že nikto nemá problém zapadnúť.

Nedávno sa konal zápas k storočnici klubu. Ako ste ho vnímali? Užili ste si tento slávnostný moment?

Prišiel súper veľkého mena a Skalica si takého súpera k storočnici určite zaslúži. My hráči sme si ho určite užili, podľa mňa aj výsledok zápasu nebol zlý. No poviem pravdu, očakávali sme viacej fanúšikov, keď už Slovan nepriláka viac ľudí, tak neviem kto. Na druhú stranu vieme čo sa teraz deje vo svete aj na Slovensku, tak sa asi ľudia trošku obávajú.

V dôsledku koronavírusovej pandémie je prestávka medzi sezónami veľmi krátka, posledné kolo starej sezóny a prípravný zápas so Slovanom delili iba 2 týždne. Bol tam čas zregenerovať, oddýchnuť si na chvíľu od futbalu?

Mali sme voľno len necelý týždeň, ale viacej sme mať ani nemohli, napriek tomu myslím, že každý z nás si oddýchol po fyzickej, či po psychickej stránke.

Aké sú očakávania a ciele pred novou sezónou? Či už osobné alebo tímové.

Hlavne byť zdravý, zlepšovať sa každým dňom a hrať pekný futbal. To chceme určite všetci, no niekedy to nie je len o peknom futbale, ale treba zbierať aj body do tabuľky.

Koho považujete za najnáročnejších súperov, resp. na ktoré zápasy sa najviac tešíte?

Súperov v tabuľke si nevyberieme. Niektoré zápasy sú ťažšie, niektoré ľahšie. Aj relatívne papierovo slabší súper, môže narobiť veľa problémov, obzvlášť na ich ihrisku. Tabuľka aj súperi budú veľmi vyrovnaní.

Prvý zápas hráme v sobotu doma s Petržalkou. Čo očakávate od tohto zápasu, od súpera?

V Petržalke sa vymenilo veľa hráčov, takže ani nevieme čo od nich očakávať, no samozrejme, že na domácom ihrisku chceme zvíťaziť a potešiť fanúšikov. Ideme si po tri body.

Na záver, čo by ste pred novou sezónou odkázali skalickým priaznivcom?

Všetkým ľuďom prajem hlavne veľa zdravia. Pevné nervy a silné hlasivky na futbale. Všetci z kabíny vás radi privítame na našich zápasoch. Dúfam, že prídete v čo najväčšom počte, spravíte dobru atmosféru a my vás odmeníme pekným futbalom.

Skalica do teho!!!