Úspešná jesenná časť A mužstva.

Ako vidí jesennú časť tréner Kostelník a kapitán A mužstva Jakubek si prečítajte v článku.

Na konte v tabuľke II.ligy máme odohraných 17 zápasov z toho 10 výherných, 4 remízy a 3 krát sme odchádzali porazení. Skóre máme trochu také obdivuhodné, keď sme súperom strelili len 23 gólov, ale na druhej stane len 12 dostali, čo je najmenej z celej ligy. 

Ako to vidí samotný tréner A mužstva Jozef Kostelník. ,,Keby sme boli počas jesennej časti efektívnejší, mohli sme byť lepšie na tom bodovo v tabuľke. No som veľmi rád, že sme na prvom mieste a to som zo začiatku sezóny dokonca prvých päť zápasov nemohol sedieť na lavičke, takže musím poďakovať chlapcom ako k tomu pristupovali a aké výkony predvádzali. Myslím si, že sme zaslúžene na prvom mieste, hrali sme najlepší futbal." Efektivita nie je našim silným ukazovateľom, tých 23 gólov nie je až tak veľa zo 17 zápasov. K čomu by ste to pripísali ? ,,No my keby sme dávali nie každú šancu ale aj každú tretiu, tak sme úplne niekde inde." krátko zhodnotil tréner Kostelník. Nebol podľa Vás aj problém v úzkom kádri ?  ,,V lete v mužstve nastala obmena, odišlo veľa hráčov, niektorí prišli, teraz si to cez zimnú prestávku zhodnotíme a rozhodneme sa ako ďalej. No v úzkom kádri to nie je, to je o premieňaní šancí, takže či tam je ten hráč alebo ten, my sme mali kopec šancí, ktoré sme mali využiť, či v Komárne, Trebišove alebo Poprade. Jednoducho v posledných štyroch zápasoch sme mohli dať viac gólov." dodal náš hlavný tréner. No musíme spomenúť, že máme najlepšiu obranu v lige a to na stopérovi posledné zápasy odohral Michal Jakubek, takže panuje u Vás spokojnosť ? ,,To je pre mňa svetlý moment, že Mišo sa dokázal takto  adaptovať na novú pozíciu stopéra na ihrisku a myslím si že keď bude tak ďalej pracovať môže z neho byť dokonca aj ligový stopér." povedal na záver lodivod nášho A mužstva Jozef Kostelník.

Ako hodnotí celú jesennú časť, nám krátko odpovedal aj kapitán mužstva Michal Jakubek.

,,Tak naša úloha a cieľ bol jasný hrať o postup, skončiť v tabuľke po jesennej časti čo najlepšie, no sme prví takže sme nadmieru spokojní. Mohlo byť aj menej bodov, ale aj viacej bodov, to mňa osobne mrzí a napríklad zápas v Trebišove, ktorý sme mali vyhrať, sme si nechali na konci dať gól, to isté v Komárne. Zimovalo by sa lepšie, ale sme prví, sme radi a ideme ďalej." Mohlo do toho Michal zasiahnuť aj to, že počas jesene bolo dosť zranených hráčov, prípadne vykartovaných ? ,,Tak áno, napríklad v Trebišove nás bolo len 14, sú to nepríjemné situácie, museli sme sa s tým vyrovnať, ale taký je futbal nato sa netreba vyhovárať. Prijali sme to, zvládli a to je hlavné." povedal kapitán mužstva. Otázka na teba prešiel si počas sezóny z útočníka na stopéra ako si to vnímal a ako sa ti hralo ? ,,S postom stopéra sa ešte tak vžívam, ale myslím si, že v pohode už si aj celkom verím. Som s tým stotožnený, takže keď mňa tam tréner dá tak tam hrať budem najlepšie ako viem. Jednoducho keď to má pomôcť mužstvu a k nášmu postupu tak mi je jedno kde hrám aj pokojne do brány pôjdem. " dodal s úsmevom Mišo Jakubek.  Na záver otázka ako si sa zhostil úlohy kapitána ? ,,Ja si myslím, že veľmi dobre a verím, že aj chlapci v kabíne to prijali fajn, takže som rád."  Koľko išlo do kasičky v kabíne za kapitánsku pásku ? ,,Dosť, ale to nebudem radšej prezrádzať. " povedal na záver kapitán A mužstva Michal Jakubek.

O zimnej príprave A mužstva a programe prípravných zápasov Vás samozrejme budeme v čas informovať. 

Sledujte teda náš web ;-)