V piatok o 13. hodine privítame MFK Frýdek-Místek

V piatok o 13. hodine nás čaká na domácom umelom trávniku štvrtý prípravný zápas.

Hoci bol jeho začiatok pôvodne naplánovaný na 15. hodinu, po dohode oboch klubov sa posunul výkon zápasu o dve hodinky skôr.

Zverenci Jozefa Dojčana majú za sebou trojicu prípravných súbojov. Najskôr si na domácom ihrisku poradili s trnavským Spartakom a Kroměřížom.

Minulú sobotu sa predstavili v Petržalke, kde síce po prvom polčase viedli 1:0, ale domáci potom zásluhou dvoch presných zásahov Gašparoviča otočili priebeh stretnutia.

V piatkovom zápase proti Frýdku-Místku bude mať dvojica našich futbalistov príležitosť prvý raz sa ukázať pred vlastnými fanúšikmi. Jedná sa o talentovaného stredopoliara Filipa Blažeka, ktorý k nám prišiel na hosťovanie z Kodane a o srbského legionára Mihajila Popovića. Obaja hráči absolvovali zápasovú premiéru v našom drese minulý týždeň v Petržalke.

Čo sa týka nášho najbližšieho súpera, Frýdek-Místek účinkuje v českej tretej najvyššej súťaži. Jedná sa o nášho tradičného súpera počas prípravných období. Naposledy sme sa s ním stretli v lete, keď sme sa zásluhou gólov Tomáša Milotu a Daniela Pospíšila tešili z víťazstva 2:0.

Dôležitejšia ako samotné výsledky je však v prípravnom období hlavne postupný proces a progres, ktorých vyvrcholením budú majstrovské zápasy počas jarnej časti.