VIDEO: Z Brna si vezieme po kvalitnom výkone tesnú prehru

Napriek sympatickému výkonu a množstvu šancí sme nakoniec s Brnom prehrali tesne 0:1.

FC Zbrojovka Brno Domáci
1:0
MFK Skalica Hostia


FC Zbrojovka Brno:

Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštúfek, Vraštil, Polák, Kratochvíl, Musefiu, Pilík, Juhar, Zikl (Floder, Halouska, Kijanskas, Gáč, Sedlák, Krejčí, Rúsek, Lutonský, Kone, Buchta)

MFK Skalica:

Čikoš-Pavličko - Švrček, Jakubek (60. Szöcs) , Lipták, Mizerák - Tomovič, Opiela - Hlavatovič, Haša, Sombat - Dolný (Fišan - Szöcs, Ondriš, Mášik, Hollý)

Štatistiky

Branky

34. Juhar

Počet divákov
0

Komentár

V prvom polčase sa hral opatrný futbal s minimom šancí. Z niekoľkých nádejných príležitostí sa nakoniec ujala jediná. V 34. minúte domáci Juhar dokonale vyzvŕtal našu obranu, obišiel aj brankára Čikoš-Pavlička a zasunul loptu do opustenej brány.

Podstatne zaujímavejší priebeh mala druhá časť. Hneď v úvode sa dostal do nádejnej príležitosti Sombat, ale jeho prízemnú strelu vytlačil domáci gólman. V 55. minúte prihrával Dolný cez šestnástku, ale ani Haša, ani Sombat sa k lopte pred opustenou bránou nedostali. Po hodine hry sa do výbornej príležitosti dostal Hlavatovič, keď si zasekol obrancu, ale mieril tesne vedľa. V 65. minúte po skrumáži v šestnástke Brna nastrelil Sombat žrď. Až v 68. minúte sa k prvej vážnej šanci dostali Moraváci, ale Čikoš-Pavličko strelu spoza šestnástky vytlačil. O dve minúty sa náš brankár vyznamenal opäť, keď kryl priamy kop Juhara a potom sme už opäť prevzali iniciatívu. V 77. minúte doslova visel gól vo vzduchu. Najskôr strieľal po akcii Dolného z hranice päťky Hlavatovič, ale skvele zasiahol gólman Brna. Po ňom sa k dvom dorážkam dostal Sombat a najmä druhá do takmer opustenej brány volala po góle, ale náš krídelník ju tesne minul. V 80. minúte sa po štandardnej situácii Dolného v ťažkej situácii dobre zorientoval striedajúci Szöcs, ale v akrobatickej pozícii zakončil slabo. V 89. minúte po chybe obrany Brna išiel sám na gólmana Hlavatovič, ale Halouska sa opäť vyznamenal. Vzápätí sa k dorážke dostali Haša aj Sombat, ale ani jeden nedokázali dostať loptu do siete. V poslednej minúte ešte Dolného priamy kop vyškriabal brankár Brna na roh, z ktorého už nezapršalo a tak napriek dobrému výkonu odchádzame z Brna s tesnou prehrou. Tá znamená, že Zbrojovka je istým víťazom skupiny. O našom umiestnení rozhodne posledný duel v skupine, ktorý odohráme opäť v Brne v sobotu 20. januára o 13:00.Ohlasy trénerov

Jozef Kostelník: "Kvalitný duel. Na to, v akej fáze prípravy sú obe mužstvá. Futbal mal svoju kvalitu. Predovšetkým v druhom polčase sme mali hernú prevahu, vypracovali sme si tri-štyri gólové šance, bohužiaľ sme ani jednu nepremenili. Napriek tomu som spokojný, keďže niektoré individuálne výkony boli na úrovni."