V príprave sme s Brnom remizovali 2:2

V predposlednom prípravnom stretnutí v Rakviciach s FC Zbrojovka Brno sme remizovali 2:2 po tom, čo sme viedli 2:0.

FC Zbrojovka Brno Domáci
2:2
MFK Skalica Hostia


FC Zbrojovka Brno:

Melichárek - Šural (62. Sukup, 74. Zikl), Kryštůfek (61. Gáč), Pavlík, Eismann - Bariš - Jambor, Krejčí (61. Kříž), Ashiru (43. Pilík), Lutonský - Magera.

MFK Skalica:

Junas - Abrahám, Szocs, Hlavatovič, Švrček, Sombat, Opiela, Nagy, Dolný, Tomovič, Šebesta (Milošovič, Mareš, Jakubek, Mášik, Hollý, Pospíšil).

Štatistiky

Branky

75. Pilík, 79. Gáč – 52. Pospíšil, 73. Eismann (vla.)

Počet divákov
200

Komentár

V prvej polhodine mali mierne navrch domáci, ale bez výraznejších šancí, keďže defenzíva Skalice fungovala. Do najvážnejšej šance sa dostal Magera, ale jeho strelu výborne vyrazil Junas. Po polhodine hry sme sa dostali k slovu aj my, ale podobne ako súper sme z nádejných pozícii nedokázali prekonať súperovho gólmana.

Po prestávke sa Zbrojovka dostala k dvom rohovým kopom, ale po druhom prišiel rýchly protiútok, ktorý podareným volejom zakončil Daniel Popsíšil, ktorý v minulosti pôsobil práve v Brne. V tejto časti hry sme kontrolovali situáciu a súpera nepúšťali na dostrel Milošovičovej brány. Naopak po našom rohovom kope si loptu nešťastne zrazil do vlastnej brány Eismann a viedli sme 2:0. Moraváci sa však nevzdali a naopak v priebehu piatich minút dokázali vyrovnať. Najskôr s prehľadom znížil Pilík v 75. minúte a desať minút pred koncom si najlepšie naskočil na rohový kop striedajúci Gáč a hlavou nekompromisne vyrovnal. Vedenie na našu stranu ešte mohol strhnúť aktívny Pospíšil, ale domáci gólman Melichárek sa vyznamenal. V závere sa šance striedali na oboch stranách, ale skóre sa už nezmenilo a tak sme v Rakviciach remizovali s Brnom 2:2.Ohlasy trénerov

Roman Pivarník, tréner FC Zbrojovka Brno: "Obe mužstvá mali v niektorých fázach navrch. My sme svoje šance za stavu 0:0 nevyužili a pustili sme súpera do dvojgólového vedenia. Nakonies mse stretnutie dotiahli aspoň k remíze."


Jozef Dojčan, tréner MFK Skalica: "V príjemnom prostredí na dobrom ihrisku sa hral dobrý zápas z hľadiska futbalovosti. Súper so skúsenými hráčmi hral dobre. Na jednej strane výsledok potešil, keďže máme za sebou náročný týždeň, na druhej strane mrzí, že sme duel nedotiahli do víťazného mužstva. Predovšetkým od 30 do 75. minúty sme proti silnému súperovi predvádzali kvalitný výkon, keď sme ho takmer do ničoho nepustili. Po druhom góle prišlo chvíľkové uspokojenie, ktoré nás nakoniec stálo lepší výsledok."