V Banskej Bystrici sme neuspeli, Šebestov gól na body nestačil

Hoci sme v Banskej Bystrici viedli po prvom dejstve 1:0, druhá polovica stretnutia priniesla tri góly v našej sieti, takže zo stredného Slovenska odchádzame bez bodového zisku.

FK Dukla Banská Bystrica Domáci
3:1
MFK Skalica Hostia


FK Dukla Banská Bystrica:

Krejčí – V. Tóth (46. Willwéber), Starší, Laksik, Kolláti (90. Malík), Kupčík, Snitka, Polievka (86. Žilinec), Prikryl, Vajda, Savić (C)

MFK Skalica:

Junas – Švrček, Hlavatovič, Szöcs, Pospíšil (78. Jakubek) – Opiela (C), Nagy – Šebesta, Matić (65. Mášik), Abrahám (71. Dolný) – Haša

Štatistiky

Branky

Góly: 53. Prikryl, 64. Snitka (11 m), 71. Laksik - 12. Šebesta

Žlté karty
57. Vajda, 86. Laksik - 64. Szöcs, 72. Nagy
Počet divákov
597

Komentár

Rozhodcovia: Somoláni – Chládek, Barenčík.

Predposledný zápas v tomto kalendárnom roku sme odohrali na banskobystrických Štiavničkách. S kapitánskou páskou na rukáve priviedol náš tím na ihrisko Lukáš Opiela a hoci zahrávali v úvode zápasu domáci prvý rohový kop, v ďalších minútach sme sa ujali iniciatívy my. V dvanástej minúte nás mohol poslať do vedenia Szőcs, ale prekopol bránu. Čo sa nepodarilo nášmu stopérovi, to dokonal Daniel Šebesta. Po peknej ofenzívnej akcii vystrelil na vzdialenejšiu žrď a dokázal prekonať Krejčího v domácej bráne - 1:0. Zmysel pre férovú hru demonštroval po dvadsiatich minútach hry, keď priznal svoj dotyk s loptou, po čom nasledoval rohový kop. Po tomto rohu sme sa však dostali do protiútoku, keď Šebesta nevyužil obrovskú príležitosť na druhý gól. Tesne pred koncom prvého polčasu ešte opečiatkoval brvno... Druhé dejstvo nám prinieslo už menej radosti. Po tom, čo Bystričania v 53. minúte vyrovnali po rohovom kope na 1:1 zásluhou Prikryla, o jedenásť minút neskôr sa dostali do vedenia, keď sa z pokutového kopu presadil Snitka. V 71. minúte viedli domáci už 3:1, presný zásah si na svoje konto pripísal Laksik strelou z prvej. Vo zvyšných minútach sme vrhli všetky sily do útoku. Zápas sme však už nedokázali zdramatizovať a zo Štiavničiek odchádzame bez bodového zisku. Bystričania sa prezentovali obrovskou efektivitou, keď všetky tri strely na bránu premenili na góly. Našich chlapcov čaká v piatok tohtoročná ligová derniéra, keď na domácom štadióne privítame o 17. hodine prešovský Tatran.