Zdolali sme Frýdek-Místek, mrzia nevyužité šance

Vo štvrtom prípravnom zápase sme sa stretli na domácej pôde s MFK Frýdek-Místek.

MFK Skalica Domáci
1:0
MFK Frýdek-Místek Hostia


MFK Skalica:

Milošovič – Švrček, Popović, Hlavatovič (57. Milota), Pospíšil – Opiela (46. Mášik), Blažek – Frimmel, Šebesta (57. Matić), Kovaľ – Nagy (57. Hollý)

Štatistiky

Branky

Gól: 48. Nagy

Počet divákov
0

Komentár

Od úvodných minút sme boli aktívnejším mužstvom. Po akcii, na ktorej začiatku bol Opiela sme ešte neohrozili hosťujúceho brankára, ale v druhej minúte už musel vyraziť Frimmelov pokus na rohový kop. Svetelná tabuľa ukazovala len piatu minútu, keď sme zahrávali už piaty rohový kop. Frimmel poslal loptu na hlavu Nagya, ale tá len opečiatkovala brvno. V deviatej minúte vyzval Blažek do úniku za obranu Frimmela, ale pohotovo pred ním zasiahol brankár Kofroň. V jedenástej minúte sme potiahli akciu opäť po pravom krídle, od Opielu sa lopta dostala cez Frimmela až k Švrčekovi, ktorého pokus brankár hostí vyrazil na ďalší rohový kop. V 22. minúte mal prvý raz prácu aj Vojto Milošovič, keď s prehľadom skryl do rukavíc center od Vychodila. O dve minútky po ďalšom z našich rohových kopov lietala lopta pozdĺž hosťujúcej brány, ale nikto z našich hráčov ju nedokázal usmerniť do siete. V 25. minúte sa Nagy uvoľnil cez Hlocha, zboku prihral do vnútra pokutového územia, ale pred Šebestom ratoval situáciu Bialek. V 38. minúte pohrozili po rohovom kope aj hostia, na zadnej žrdi vyčkával Kalzar, ale loptu nedokázal usmerniť medzi tri žrde. V závere prvého dejstva si nabehol do pokutového územia Nagy, avšak ani v jeho prípade nebola finálna prihrávka dostatočne presná na to, aby prekvapila defenzívu hostí. Keď na brankára Kofroňa nevyzrel ani Šebesta, tímy sa po 45. minútach rozišli bez gólov.

Do druhého dejstva sme nastúpili s dvomi zmenami v zostave, keď Lukáša Opielu nahradil Martin Mášik a v bráne vystriedal Vojta Milošoviča Martin Junas. V 48. minúte sme sa dostali do vedenia, Frimmel adresoval pekný center na hlavu Nagya a ten sa nemýlil – 1:0. V 57. minúte sme trikrát prestriedali, keď Hlavatoviča, Nagya a Šebestu nahradil Milota, Hollý a Matić. V 65. minúte sme po štandardnej situácii hostí získali loptu, do protiútoku sa rútil Matić, snažil sa prelobovať vybiehajúceho brankára, ale mieril vysoko nad. O chvíľu sa neúspešne pokúšal zaseknúť hosťujúceho strážcu svätyne Kovaľ. Ten istý hráč dobre zabojoval v 71. minúte, v pokutovom území zobral súperovým stopérom loptu, ale potom už tiesnený nedokázal zakončiť. Po vtipnom prikopnutí od Matića sa ten istý hráč dostával do zakončenia aj tretí raz, ale opäť nebol úspešný. Hosťujúci Hýbl rozohrával v 81. minúte priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, loptu našťastie poslal mimo priestoru troch žrdí. O tri minútky sa dostali hostia po štandardke opäť do príležitosti, ale loptu smerujúcu do brány upratal hlavou do bezpečia Popović. V úplnom závere sme ešte mohli zveľadiť výsledok na 2:0, ale zakončenie po osi Nagy – Frimmel – Mášik smerovalo len do pravej žrde!

Najbližší domáci zápas odohrá naše "áčko" v sobotu 16. januára o 11. hodine proti Zbrojovke Brno. Medzitým sa predstavíme v stredu 13. februára o 17. hodine na ihrisku priebežne vedúceho celku českej tretej najvyššej súťaže, ktorým je ŠK Líšeň Brno.Ohlasy trénerov

Jozef Dojčan, tréner MFK Skalica: "S tradičným súperom sme sa stretli za krásneho počasia. Opäť sme skúšali nové prvky, otočili sme stredovú trojku, ktorej sa snažíme nájsť úlohy, aby nám v zápasoch čo najlepšie vyhovovali. V našom výkone sa našli pozitívne veci, ale aj určité negatíva, ktoré si musíme v pondelok rozobrať. Mali sme veľa šancí, z ktorých sme dali len jeden gól. Víťazstvo ma ale teší o to viac, že sa nikto nezranil."