Informace o utkání 1. FC Slovácko - MFK Skalica 1:0

1. FC Slovácko Domáci
1:0
MFK Skalica Hostia


1. FC Slovácko:

Trmal – Reinberk, Kadlec, Krejčí, Juroška – Sadílek, Tischler, Daníček, Vasiljev, Kalabiška – Vecheta

MFK Skalica:

Junas - Frimmel, Hlavatovič, Milota, Pospíšil - Mášik, Opiela, Nagy, Popovič - Tomovič, Haša

Štatistiky

Branky

Gól: 88. Kalabiška

Počet divákov
0

Komentár

V prvom polčase bolo Slovácko aktívnejším tímom, svoje šance ale nedokázali využiť aj zásluhou nášho strážcu svätyne, Martina Junasa, ktorý pochytal niekoľko súperových šancí. Naopak súperov brankár musel čeliť z našej strany len jednej nebezpečnej strele. ,,Chalani odohrali dobrý zápas vo vysokom tempe proti výbornému súperovi, nemáme sa za čo hanbiť," povedal lodivod mužstva, Jozef Kostelník.

Bohužiaľ, Slovácko aj v druhom polčase pokračovalo v nastolenom tempe hry a hráči z Uherského Hradišťa vyslali na našu bránu niekoľko nebezpečných striel. Pomerne zaplnený štadión v Strání rozburácal projektil mieriaci do šibenice od Jakuba Rezka, opäť ale úradoval skvelý Junas, ktorý zneškodnil aj tento pokus.

Keď už to vyzeralo, že sa oba tímy rozídu za nerozhodného stavu, v 88. minúte si Jan Kalabiška nabehol do šestnástky a vsietil gól po kombinácií svojich spoluhráčov a zaistil tak svojmu mančaftu výhru.

,,Som hlavne rád, že v našej predvedenej hre sa objavovali prvky z tréningu, ktoré sme precvičovali," zhodnotil zápas tréner. V nasledujúcom stretnutí, ktoré sa odohrá 26. júna vyzveme na súboj trnavský Spartak.