S Malženicami víťazne, do zápasu nastúpili aj dve nové posily

Prvý zápas na prírodnej tráve v tomto kalendárnom roku sme odohrali v moravských Miloticiach. Našim súperom bol slovenský celok OFK Malženice.

MFK Skalica Domáci
2:1
OFK Malženice Hostia


MFK Skalica:

Milošovič – Švrček, Hric, Ranko, Hlavatovič, Frimmel (80. Mizerák), Mášik (55. Popović), Opiela, Nagy (55. Blažek), Šulc (55. Šebesta), Haša (70. Hollý).

Štatistiky

Branky

Góly: Frimmel, Popović (z 11m)

Počet divákov
0

Komentár

V porovnaní s duelom proti Prostějovu sa do nominácie vrátili okrem Frühaufa všetci hráči, ktorí predtým laborovali s menšími zraneniami. Svoju premiéru v našom drese si odkrútil stopér Jakub Hric, obnovenú premiéru absolvoval aj Ján Mizerák. Toho si však pamätáme z pôsobenia v našom klube počas sezón 2016/17 a 2017/18.

Proti Malženiciam sme mali zápas vo svojej moci, prvý gól vsietil Marek Frimmel, keď na zadnej tyčke dorazil do brány loptu. Druhý gól pridal Mihajilo Popović z penalty. „Na to, že sme odohrali prvý duel po prechode z umelej trávy na prírodnú, tak to bolo veľmi dobré. Som rád, že sme prešli na prírodnú trávu o týždeň skôr, ako bolo pôvodne plánované. Zápas sme mali celých deväťdesiat minút pod kontrolou. Súpera sme zatvorili pred jeho šestnástkou, vytvárali sme si šance. Súper hrozil z brejkových situácií, ktoré sme až na jednu vyriešili,“ vrátil sa k zápasu hlavný tréner Jozef Kostelník.

Čo sa týka dvoch nových akvizícií. Ján Mizerák (26 r.) po odchode zo Skalice pôsobil na jeseň 2019 u našich západných susedov, konkrétne v klube FC Vlašim. Potom prestúpil do Podbrezovej a práve z tohto klubu k nám teraz prišiel na polročné hosťovanie. „Miziho poznáme, prišiel k nám na hosťovanie. Potrebuje sa dostať do nášho systému. Myslím si, že obaja budú pre nás platnými hráčmi. Jakub mal výpadok, lebo absolvoval menšiu operáciu kolena. Už je v pohode, potrebuje len nabrať hernú kondíciu,“ skonštatoval náš Kostelník. Jakub Hric (28 r.) pôsobil tiež naposledy v Podbrezovej, avšak na rozdiel od Jána Mizeráka k nám prichádza na trvalý prestup.

Rozhovory s oboma hráčmi vám prinesieme v najbližších dňoch.