MFK Skalica - AFC Nové Mesto nad Váhom 1 : 1 (0:1)

Z domáceho zápasu máme len bod.
MFK Skalica Domáci
1:1
AFC Nové Mesto nad Váhom Hostia


MFK Skalica:

Pavličko - Švrček, Majerník(c), Hlavatovič, Mizerák - Milunovič, Šebesta, Neoveský, Ulrich - Človečko - Jakubek

Štatistiky

Branky

Ľubomír Ulrich

Počet divákov
850
Najlepší hráč zápasu
Milunovič

Komentár

8.kolo II.ligy - Západ sme odohrali na domácom ihrisku, kedy sme v Sobotu 10.9.2016 o 16,00 hod privítali silného súpera z Nového Mesta nad Váhom a zápas skončil nerozhodne 1:1. Pred začiatkom zápasu slávnostne vedenie klubu zagratulovalo k 30-tim narodeninám našim dvom hráčom a to Ondrejovi Neoveskému a Markovi Miliunovičovi, kedy chlapci v tento deň oslávili okrúhle narodeniny a odovzdali im dres s číslom 30.

Na tento zápas si našlo cestu 850 divákov a vo veľkej horúčave videli oku lahodiaci futbal vo vysokom tempe. Od začiatku zápasu sme sa postupne dostávali do tempa a tlačili sme sa k súperovej bránke. V prvej väčšej šanci zápasu sa ocitol Lubo Ulrich, no z ľavej strany pálil len do rúk brankára hostí. Hra pokračovala vo vysokom tempe a loptu sme držali na našich kopačkách, kedy sme hrozili po rohových kopoch. Až po polhodine hry sa dostali do prvej šance hostia, ale všetko vyriešil náš brankár Ján Čikoš - Pavličko. Zvyšok polčasu sa odohrával medzi šestnástkami,no z ničoho nič udreli hostia, keď v 41. minúte po našej chybe utiekol hráč hostí s číslom 10 a z pravej strany k ľavej tyči otvoril pozemnou strelou skóre zápasu a hostia viedli 1:0. Po góle sme neprestali hrať a ihneď sme útočili, kedy po pravej strane prenikol do šestnástky nášho súpera po prihrávke Milunoviča Lukáš Švrček, no vybojoval len roh. Na konci prvého polčasu po dlhej centrovanej lopte od Majerníka, išiel sám na bránu hostí Ulrich a bol faulovaní a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý išiel kopať sám faulovaní Lubo Urlich, no penaltu nepremenil, kedy trafil len brvno hosťujúcej brány a tak prvý polčas skončil 0:1 pre hostí z Nového Mesta nad Váhom.

V druhom polčase prišla prvá šanca v 50. minúte, kedy sme ohrozili brankára hostí zo štandartky, no strelu Neoveského brankár v pohode pokryl. Hostia chceli ihneď zahroziť z protiútoku, no vybojovali z toho roh, ale ten nijako nevyužili. Postupne sme dostávali súpera pod tlak, no vždy sme z tlaku získali rohový kop, ale tie sme nedokázali nijako využiť. V 61. minúte sa súper ocitol zasa po našej chybe v obrane vo veľkej šanci, keď sa na nášho brankár rútili sami dvaja hráči hostí, no zle si do prihrali a šancu nevyužili. V druhom polčase sme sa konečne odhodlali k strele z diaľky, keď pálil Šebesta v 61. minúte, no jeho strela išla tesne mimo brány hostí. V 67. minúte konečne po obrovskom tlaku dávame gól, keď strela Človečka skončila ešte len na tyči brány hostí, no odrazenú loptu dorazil do siete Lubo Ulrich a bolo vyrovnané 1:1. 73. minúta zápasu a zasa prišlo naše zaváhanie a šanca hostí, ale celé to vyriešil náš brankár Pavličko, keď strelu hostí výborne vyrazil. Súpera sme začali veľmi tlačiť na ich polovici a následne po tlaku dávame aj gól v 83. minúte, ale ako už je zvykom, keď hráme doma, nám gól nebol uznaný pre ofsajd, kedy po hlavičke Milunoviča, doráža loptu do siete Jakubek, no našu radosť pokazil rozhodca a pískal ofsajd. Súper náš ďalší tlak ustál, hru veľmi kúskoval, čomu pomohlo aj krátke nastavenie na konci zápasu, kedy sa nastavovali len dve minúty a tak hráči z Nového Mesta nad Váhom odchádzajú z nášho ihrisku pre nich s veľmi cenným bodom za remízu 1:1.