MFK Skalica - FC ŠTK 1914 Šamorín 2 : 0 (0:0)

Pokračujeme na víťaznej vlne.

MFK Skalica Domáci
2:0
FC ŠTK 1914 Šamorín Hostia


MFK Skalica:

Pavličko - Švrček, Jánošík, Hlavatovič (c), Mizerák - Šebesta, Opiela, Lipták, Hruška(89´Čtvrtníček) - Jakubek(70´Ulrich), Haša(87´Ondriš)

FC ŠTK 1914 Šamorín:

Hajdúch - Bjekič, Štrbák, Fuják, Vávra(59´Neto), Soares, Santos, Juliano, Pančík, Mezovský(76´Schutz), Šmehýl(59´Sabler)

Štatistiky

Branky

50´Haša, 59´Šebesta(11m)

Žlté karty
43´Hajdúch, 87´Schutz
Počet divákov
470

Komentár

Prvá vážnejšia šanca zápasu prišla v 7. minúte, keď center Švrčka odvrátila obrana Šamorína na roh, po ktorom hlavičkoval Jánošík, no len nad bránu hostí. K bráne hostí sme sa dlhšie nedostali a pokus z diaľky Jakubka, skončil zblokovaný na roh. Hostia dobre bránili a tak sa naša ofenzíva ťažko presadzovala a dlhú dobu nemohli na obranu hostí nič vymyslieť. Hra sa pomaly celý prvý polčas odohrávala medzi šestnástkami a neprišla žiadna vážnejšia šanca na oboch stranách a preto polčas skončil bez gólov.

Druhý polčas sme začali trpezlivo a postupne sme tlačili na obranu hostí až sa to vyplatilo a v 50. minúte sa k odrazenej lopte dostal Haša a strelou, ktorá ešte na mokrom teréne skočla pred brankárom hostí sme v zápase otvorili skóre a bolo 1:0. Ihneď po góle sme ožili a Šamorín sme nepustili na našu polovicu a prevahu sme korunovali gólom na 2:0 v 59. minúte z pokutového kopu, ktorý premenil Šebesta o faule na Švrčka. O pár minút neskôr sme boli zasa v šanci, no strelu Hrušku na dvakrát brankár hostí pokryl. Hostia skúšali následne ešte na nás zatlačiť, ale do žiadnej šance sme ich nepustili. Hostia zo Šamorína sa k prvej vážnejšej šanci v zápasy dostali až v 73. minúte , ale náš brankár Pavličko ich šancu odvrátil na roh . Posledná šanca zápasu sa zrodila po ose Švrček, Hruška, keď posledne menovaný poslal prudký center na zadnú tyč, no úplne voľný Ulrich loptu poslal len do bočnej siete brány hostí a tak výsledok zápasu zostali nezmenený 2:0 a my sme si pripísali ďalšie tri body do tabuľky.

Zápas zhodnotil obranca a kapitán nášho mužstva Lukáš Hlavatovič : ,, Celý zápas sme mali hru pod kontrolou a Šamorín sme do ničoho nepustili, prvý polčas náš tlak súper ešte ustál, no druhý polčas už naše šance boli odmenené gólmi. Mohli sme v zápase ešte nejaký gól pridať, ale nevadí víťazstvo je dôležité a to teší. "