MFK Skalica - FK Železiarne Podbrezová "B" 2 : 0 (2:0)

Pohodlné víťazstvo nás posunulo do čela tabuľky.

MFK Skalica Domáci
2:0
FK Železiarne Podbrezová B Hostia


MFK Skalica:

Fišan - Mizerák (46´Čtvrtníček), Hlavatovič(c), Jánošík, Švrček - Lipták, Opiela - Hruška, Haša (82´Ondriš) - Šebesta - Jakubek (74´Ulrich)

FK Železiarne Podbrezová B:

Lukáč - Bilič, Lipčák, Kopičár, Hric, Fischer, Magda (46´Haščák), Jedinák (82´Marchuk), Weiss (75´Garaj), Bellay, Kačerík

Štatistiky

Branky

4´Šebesta, 36´Haša 

Žlté karty
37´Švrček, 80´Ulrich
Počet divákov
780
Najlepší hráč zápasu
Opiela

Komentár

Zápas 3.kola II.ligy sme začali priam výborne, keď hneď v 4.minúte sme sa ujali vedenia, keď po Mizerákovom dlhom aute sa lopta dostala k Šebestovi a ten krásne trafil šibenicu hosťujúcej brány a bolo 1:0. V 7. minpte sme opať sa dostali do vážnej šance, keď z pravej strany nahrával Švrček a Haša pohotovo zakončoval, no brankár hostí Lukáč loptu vyrazil na roh a zabránil tak čistému gólu. Ďalšia časť hry prvého polčasu sa zväčša dohrávala medzi šestnástkami, no väčšinu času sme mali loptu na kopačkách my. Hostia sa k našej bráne dostali až v 29. minúte, ale Fišana neohrozili. Prišla 36. minúta po peknej nakopnutej lopte do šestnástky hostí a nedorozumení ich obrany a brankára hostí sa k lopte dostal Haša a pohodlne zvýšil do och prázdnej brány na 2:0. V 38 minúte po voľnom kope hostí a ich centri Fišan loptu chytil, ihneď výkopom vysunul Opielu, ktorý predĺžil hlavou na Švrčka a ten sa rútil sám na bránu hostí, no v poslednej chvíli pred zakončením mu hosťujúci obranca loptu vykopol. Naša prevaha bola zrejmá a v 41. minúte sme zahrávali roh Hruškom, po ktorom hlavičkoval Jánošík, no jeho hlavičku brankár hostí Lúkáč chytil. Na konci polčas sa sporadicky hostia dostali k strele, ale tú Fišan pohodlne pokryl.

Do druhého polčasu už nenastúpil aktívny obranca Mizerák, ktorý mal tržnú ranu na nohe a vystriedal ho Ondřej Čvtrníček. Druhú polovicu hry sme, ale nezačali aktívne a Podbrezová začala hroziť na našej polovici, no od výraznej šance sa nedostali. Druhý polčas ukázal trošku iný futbal a bolo vidieť, že naši hráči sa uspokojili s vedením 2:0 v zápase a tak sa hra väčšinou času odohrávala zasa v strede poľa. 73. minúta priniesla prvú vážnejšiu šancu, keď sa krásne uvoľnil Šebesta po prihrávka Švrčka a ľavou nohou pálil, no brankár hostí loptu vyrazil a jeho obrana loptu odkopla do bezpečia. Zápas sa následne už v pokojnom tempe dohral a tak sme ani v treťom kole body nestratili a zaslúžene zápas vyhrali.

Zápas zhodnotil brankár Andrej Fišan : ,,Rýchly pekný gól na začiatku zápasu nám pomohol a hrali sme dobrý futbal v prvom polčase. Druhý polčas už sme nehrali ako sme chceli, no chceli sme zvýšiť skóre zápasu, ale nepodarilo sa. Sme veľmi radi za víťazstvo. Takisto som rád, že som sa dostal do bránky a udržal čisté konto a pomohlo mužstvu k víťazstvu, je to zásluha celého mužstva. Tešíme sa na ďalšie zápasy v lige."