MFK Skalica -MŠK FOMAT Martin 3 : 2 (1:0)

Posledný zápas jesene sme vyhrali !

MFK Skalica Domáci
3:2
MŠK Fomat Martin Hostia


MFK Skalica:

Čikoš-Pavličko – Záhumenský, Szöcs, Švrček, Lipták, Šebesta (74. Jakubek), Hlavatovič, Mizerák, Milunović, Majerník (C), Hruška (63. Ulrich)

Štatistiky

Branky

24.min Hruška, 55.min Szöcs, 62.min Záhumenský

Počet divákov
285
Najlepší hráč zápasu
Ján Mizerák

Komentár

Sobota 19.11.2016 o 13,00 hod sme sa predstavili v poslednom majstrovskom zápase tohto roku a zároveň jesennej časti II.ligy-Západ, keď sme privítali na domácom ihrisku mužstvo z Martina. 

Posledný zápas jesene na našom štadión navštívilo 285 divákov a videli, že počasie a silný vietor tento zápas veľmi ovplyvnil. Prvý polčas sme hrali proti vetru, no aj napriek tomu sme v prvých 15 minútach mali sľubné šance po centroch zo strán, no hlavička Šebestu, Milunoviča a strela Záhumenského nemali úspech. Po menšej chybe brankára hostí sme sa dostali do vedenia, keď loptu do prázdnej brány hostí poslal Hruška v 24.min. Po strelenom góle sme stále diktovali tempo hry, keď v 26.min to skúšal spoza šestnástky Hlavatovič, no jeho dobrú strelu brankár hostí vyrazil. V 33min sme boli opäť v šanci, no po centri Švrčka strelu Šebestu zablokoval na poslednú chvíľu hráč hostí. Veľká šanca Milunoviča bola v 36.min po nahrávke Hrušku, no zostala nevyužitá, keď Marko pálil vedľa. Do prvej vážnejšej šance sa hostia dostali až v 37. min po ich rohovom kope, ale ich zakončenie išlo len do rúk nášho gólmana Pavlička. Na konci polčasu sme boli zasa v šanci, keď zo strany vnikol do pokutového územia Záhumenský,no zasa išla strela vedľa brány hostí.

Druhý polčas sme začali aktívne, no hostia nás zaskočili a vyrovnali, keď sa pri odkope nedohodli obranca Szöcs a brankár Pavličko a prepadli a hostia do prázdnej brány vyrovnali v 48.min. Po góle sme zvýšili tlak na súpera, keď po centri Švrčka zakončoval Milunovič, no len do brankára hostí, ktorý loptu vyrazil na roh a následne po rohu znova zakončoval Milunovič, no zasa brankár hostí chytil. No 54.min a dostali sme sa zase do vedenia, keď po štandardnej situácii po centri Mizeráka , hlavu do proti pohybu skóroval Szöcs a bolo 2:1. Stále sme boli v zápase aktívnejší a to hlavne po stranách, keď prenikol zasa Záhumenský v 56.min , no zakončenie Milunoviča brankár hostí zasa chytil. No naša aktivita bola odmenená zasa gólom, keď po krásnom presnom centri Švrčka zvýšil na 3:1 hlavou Záhumenský v 61.min. V 70.min sme zaspali pri štandardnej situácii hostí, keď ich center prešiel až na zadnú tyč a tam ich hráč loptu poslal do siete Pavlička hlavou a bolo 3:2. No hostia na viac nezmohli a do vyrovnania sme ich nepustili a posledná naša obrovská šanca v zápasy zostala opäť nevyužitá, keď po nahrávke Milunoviča zo strany zakončoval z otočky Jakubek, no len do stredu brány a tam bol pripravený brankár hostí a tak zápas sme vyhrali 3:2 a tým si upevnili prvú priečku v tabuľke s pät bodovým náskokom pred Sereďou.Ohlasy trénerov

Zápas zhodnotil obranca Ján Mizerák :

„Prvý polčas sme hrali proti silnému vetru a bolo to dosť náročné. Snažili sme sa hrať po zemi, paradoxne gól sme dosiahli po jednej z dlhých lôpt za obranu Martina. Mali sme množstvo šancí, ktoré sme nepremenili.Potom nás to aj mrzelo v druhom dejstve. Súper rýchlo vyrovnal a zo zápasu sa stal mierny „nervák“. Nám sa našťastie podarilo streliť dva góly. Lenže súper sa chytil štandardkou a začali sme sa triasť o výsledok. Záver už bol viac o bojovnosti. Súpera sme nepodcenili. Na každého súpera sa pripravujeme rovnako a určite sme nešli do tohto duelu s menším sústredením ako na predchádzajúce. Martin kompaktne bránil vzadu, nehrnul sa dopredu. Tým pádom sme nemali veľa priestoru na kombinácie. Nakoniec sme však získali tri body a tak v konečnom dôsledku môžeme byť s týmto zápasom spokojní.“