MŠK Žilina "B" - MFK Skalica 2 : 0 (1:0)

Na rezervu Žiliny sme nestačili.

MŠK Žilina B Domáci
2:0
MFK Skalica Hostia


MŠK Žilina B:

Mandous - Slucha, Michlík(74´Hučko), Jánošík, Hancko, Bichakhchyan(63´Majštiník), Klec, Chvátal, Šušolík, Martinček(82´Hererra), Boženík

MFK Skalica:

ČIkoš, Švrček, Jánošík, Hlavatovič, Mizerák, Lipták, Opiela, Čtvrtníček(77´Ulrich), Hruška(79´Jakubek), Haša, Šebesta

Štatistiky

Branky

16´Šušolík, 70´Boženík

Žlté karty
82´Lukáš Jánošík - 64´Švrček, 79´Opiela
Počet divákov
210

Komentár

V zápase 5.kola II.ligy sa streli dve vyspelé mužstvá a tomu naznačoval opatrný začiatok zápasu. Prvá vážnejšia šanca prišla až v 15. minúte , keď domáci hráča vyslal nebezpečnú strelu no náš brankár Čikoš Pavličko loptu vyrazil na roh. Domáci avšak po rohovom kope sa ujali vedenia v zápase po dorážke domáceho hráča a bolo 1:0. Po inkasovanom góle sme ihneď zavelili do útoku, ale strela Hrušky skončila v náručí domáceho brankára. Ďalšie minúty prvého polčasu patrili nám a domácich sme nepúšťali k lopte a tvorbe hry. Následne v 27. minúte našu kombináciu odvrátili Žilinčania na roh, po ktorom sme sa usadili pred šestnástkou domácich, ale vážnejšiu šancu sme si nevytrovili. V 34. minúte to opäť skúšal Hruška, no len tesne vedľa brány domácich. V 40. minúte skúšal pozornosť brankára domácich Haša, no jeho strela išla nad bránu. Domáci sa následne na konci prvého polčasu dostali k brejku, ktorý našťastie skončil na našej bočnej sieti. Následný protiútok Šebestu a jeho strela skončila vedľa a tým sa skončil prvý polčas zápasu. 

Druhý polčas ako prví zahrozili domáci, keď v 47. minúte strieľal domáci Lukáš Jánošík, ale náš brankár výborným reflexným zákrokom strelu zlikvidoval. Potom sme sa snažili prevziať iniciatívu zápasu a v 55. minúte náš rýchly protiútok zakončený tvrdou strelou domáci brankár s námahou vyrazil na roh, po ktorom hlavičkoval Jánošík, ale len tesne vedľa. Naša prevaha pokračovala a v 65. minúte strieľal Haša, ale lopta skončila v náručí domáceho brankára. Ojedinelý protiútok domácich v druhom polčase z ľavej strany a bolo 2:0 v 70. minúte, keď domáci Lukáš Jánošík poslal loptu za chrbát nášho brankára. Naši chlapci následne sa snažili s výsledkom ešte ničo urobiť a bušili do súpera a tlačili ho na ich polovici ihriska, ale aj posilnená ofenzíva po striedaní gól nestrelila a zápas sme tak prehrali 2:0 a domov cestovali bez zisku bodu.  

Zápas zhodnotil krátko Daniel Šebesta : ,, Našim cieľom v zápase bolo nadviazať na víťaznú sériu, no napokon sa nám to nepodarilo. Po prvom inkasovanom góle sme mali veľa šancí na strelenej gólu, no nepodarilo sa nám prekonať brankár domácich. Druhý polčas sme začali aktívne a opäť sme mali šance na gól, no bohužiaľ, nepodarilo sa nám ani raz skórovať a keď domáci dali v 70´minúte druhý gól, už sa nám v závere s výsledkom nepodarilo nič urobiť. "