Prezimujeme na prvej priečke v tabuľke.

A mužstvo víťazom jesennej časti.

MFK Skalica Domáci
2:0
AFC Nové Mesto nad Váhom Hostia


MFK Skalica:

Čikoš-Pavličko - Švrček, Jakubek(c), Jánošík, Mizerák - Hruška(89´Ulrich), Opiela, Lipták, Tomovič - Haša, Šebesta

AFC Nové Mesto nad Váhom:

Belic – Múdry, Vlado, Šupka, Holíček (79. Kosorín), Mikuš, Bošanský (65. Daňovský), Kubrický, Lopušan, Jurica, Živčic (46. Mikeš)

Štatistiky

Branky

50´Šebesta, 90´Haša

Počet divákov
450

Komentár

Zápas sme začali s veľkou chuťou vyhrať a hneď v 7. min. zápasu nebezpečne pálil kapitán Jakubek z veľkej diaľky, no brankár hostí loptu vyrazil na roh po ktorom sme nezahrozili. Dve veľké šance Šebestu v 12. minúte, keď v prvej šanci  mu na poslednú chvíľu v pokutovom území vykopol obranca hostí na roh, po ktorom sa Šebesta ocitol ihneď v druhej šanci, keď sa najlepšie zorientoval v skrumáži no jeho zakončenie z tesnej blízkosti brankár hostí s námahou vyrazil opäť na roh. Naša prevaha na ihrisku bola značná a súpera sme tlačili na ich polovici a hrozili po rohových kopoch, no brankár hostí bol vždy na svojom mieste. V 35 min. sme zahrozili zo štandardnej situácie, ale Mizerákovu strelu brankár hostí opäť pokryl a tak polčas sa skončil bezgólovo.

Druhý polčas sme začali výborne, keď v 50.min po tlaku na hostí sme strelili gól z kopačky Šebestu, ktorý sa z blízka presadil a otvoril skóre zápasu na 1:0 pre nás. O malú chvíľu Šebesta opäť v šanci, keď volejom zakončoval, no brankár hostí bol na mieste a loptu strelu vyrazil. Po góle sme zvýšili tlak na obranu hostí a mali stále prevahu. Hostia nebezpečne zahrozili po prvýkrát až v 60. min., keď prenikli až do nášho pokutového územia a tam sa ich záložník ocitol sám pre našim brankárom Čikošom, ktorý avšak jeho zakončenie vystihol a výborne vyrazil a tak nás zachránil od vyrovnania. Hostia opäť zahrozili v 74. min., no ich strela z hranice šestnástky išla len tesne vedľa našej brány. Naša nájdená šanca prišla v 78. min. no nahrávka z pravej strany od Šebestu skončila v náručí brankára hostí. 80. min. a náš protiútok zakončoval Hruška, no zakončenie bolo nedôrazné, tak loptu brankár hostí chytil. Haša to elegantne skúšal v 83. min. spoza šestnástky, no jeho dobre mierená strela trafila len bočnú sieť brány hostí. 89. min. a dobrý prienik Šebestu a následne i jeho strelu zastavil až brankár hostí. V 90. min. avšak brankár hostí zostal bezmocný, keď Haša strelou k tyči uzavrel skóre zápasu na 2:0 a potvrdil výhru, ktorá nás poslala na prvé miesto v tabuľke, kde aj zostaneme počas zimnej prestávky.

Zápas zhodnotil kapitán mužstva Michal Jakubek : ,,Ťažký zápas pre nás aj z toho pohľadu, lebo sme vedeli o čo hráme. Hrali sme o prvé miesto, bol to psychiky náročný zápas nie na úplne dobrom teréne, ale som rád, že sme to zvládli. Naša kvalita sa potom ukázala mali sme tam nejaké šance, súper mal snáď jednu takú veľkú šancu a preto si myslím, že sme dnes zaslúžene vyhrali. Od včera sme vedeli, že keď tento zápas zvládneme tak budeme prvý v tabuľke a bolo na každom z nás ako sa s tým tlakom vyrovnáme, zvládli sme to a sme tomu veľmi radi a dúfam, že už na prvé miesto nikoho nepustíme."Ohlasy trénerov

Jozef Kostelník, tréner MFK : ,,Som rád, že sme dnešný zápas zvládli, súper prvý polčas dobre bránil, prehusťoval priestor pred vlastnou šestnástkou a my sme sa tam nedokázali presadiť. Druhý polčas sme začali dobre, dali sme gól, a mali sme prevahu a ďalšie šance, ktoré sme mohli využiť a rozhodnúť o osude zápasu, no nedali sme. Štýl ktorý sme dnes hrali nás stál veľa síl  a tak súper sa dostal do nejakých akcií a dali sme im priestor. Hostia tam majú šikovných hráčov, ktorí sa dostali aj do šancí, no tie sme vyriešili. Na konci už sme dali upokojujúci gól na 2:0. Chcem poďakovať svojim chlapcom, že sme vyhrali a dostali sa na prvé miesto v tabuľke."


Dušan Kramlík, tréner AFC : ,,V prvom rade poviem, že sme radi, že je koniec jesennej časti, pretože sme mali problémy aj dnes so zložením mužstva, nakoľko nám vypadli niektorí hráči. No nato všetko sme odohrali dnes dobrý zápas, mali sme tam aj nejaké šance, ktoré sme bohužiaľ nepremenili, ale chalani odviedli dnes hlavne v druhom polčase dobrú robotu a musíme priznať, že  súper bol dnes nad naše sily a bol o ten gól lepší a zaslúžene vyhral. Ja Skalici určite prajem, aby sa do tej ligy dostali, aby tam postúpili, lebo si myslím, že tam patria.  Na margo môjho mužstva chcem povedať, že som spokojný s tou jesennou časťou a v tých podmienkach ktorých robíme odvádzajú moji chlapci maximu začo im patrí vďaka."