S Lokomotívou sme bojovným výkonom otočili skóre v náš prospech

S Lokomotívou Košice sme po prvom polčase prehrávali, ale v druhom sme vďaka kvalitnému výkonu a bojovnosti dokázali duel otočiť.

MFK Skalica Domáci
2:1
FC Lokomotíva Košice Hostia


MFK Skalica:

Fišan – Švrček, Majerník, Szőcs, Lipták – Opiela, Hlavatovič (90. Ondriš), Haša (85. Tomovič), Šebesta, Mizerák – Majtán (75. Dolný)

FC Lokomotíva Košice:

Bréda – Ilinjo, Kolek, Človečko, Cicman, Zajac (C), Pavúk, Tóth, Hovančík, Jano, Cmarko

Štatistiky

Branky

61. Švrček, 72. Hlavatovič - 37. Jano

Počet divákov
710

Komentár

Od začiatku stretnutia sa hral rýchly futbal, keď sa obe mužstvá snažili smerom dopredu niečo vymyslieť. Postupne preberali iniciatívu domáci futbalisti, ktorí predovšetkým zásluhou rohových kopov mali aj niekoľko dobrých príležitostí. Tú najväčšiu mal v 21. minúte Laci Szőcs, ale jeho hlavička trafila iba nohy na čiare postaveného Brédu. Strelecké pokusy Mizeráka, Hašu a Šrčeka spoza šestnástky skončili mimo tri žrde a tak na prekvapenie udrelo na druhej strane. Defenzíva Skalice na pravej strane zaváhala a center v šestnástke našiel nekrytého Jana, ktorý otvoril skóre stretnutia. Aj naďalej sme pokračovali aktívne a v 44. minúte Švrček nacentroval na hlavu Majtána, ktorý ale z piatich metrov prehlavičkoval bránku hostí.

Druhý polčas začal výraznou aktivitou našich hráčov, ale k prvým dvom strelám sa dostali hostia. Potom už čoraz viac podkurovali súperovi naši futbalisti a najmä po pravej strane z kopačiek Mizeráka a Švrčka lietali nebezpečné lopty. Po hodine hry sa nám podarilo vyrovnať po tom, čo Švrčekov center najskôr obrana súpera zblokovala, ale lopta sa opäť dostala k nášmu hráčovi, ktorý lišiackou strelou obstrelil prehustenú päťku a lopta zapadla do horného rohu. Naši hráči ešte pridali na obrátke, dostávali sa do viacerých príležitostí a jedna z nich sa skončila nedovoleným zákrokom na Hlavatoviča vo vnútri šestnástky. Sám faulovaný sa postavil k lopte a dostal Skalicu do vedenia. Lokomotíva sa ale nevzdala a otvorila hru a dostala sa do niekoľkých nádejných príležitostí, ale až na jednu žiadna nebola nebezpečná. V závere sme ešte podnikali útoky do odkrytej obrany súpera, tú najväčšiu mal v 90. minúte striedajúci Kubo Ondriš, ale preváhal ideálny okamih a Bréda stihol loptu stiahnuť.