So Zbrojovkou sme sa rozišli bez gólov

Šiesty prípravný zápas nám postavil do cesty Zbrojovku Brno, víťaza zimnej Tipsport ligy.

MFK Skalica Domáci
0:0
FC Zbrojovka Brno Hostia


MFK Skalica:

Junas – Švrček, Hlavatovič, Popovič, Pospíšil – Frimmel, Opiela, Blažek, Kovaľ (50. Mášik) – Haša, Nagy

Štatistiky

Počet divákov
0

Komentár

Po štyroch minútach hry sa snažil umiestniť technickým pokusom loptu pod brvno Přichystal, Junas však končekmi prstov vytesnil jeho pokus na rohový kop. V trinástej minúte sa rútil po pravom krídle Opiela, poslal center do pokutového územia, ale pred dvojicou Haša - Kovaľ dobre zapracoval Kryštúfek. Vzápätí mal prvý raz prácu aj hosťujúci brankár Halouska, ktorý len s námahou vyrazil ďalekonosný pokus Hašu. V 24. minúte vyzval nášho odchovanca Štepanovského k zakončeniu Přichystal, ale Junas si s jeho hlavičkou z bezprostrednej blízkosti dokázal poradiť. O tri minúty neskôr sa obtrela lopta po Přichystalovom hlavičkovom zakončení o brvno. V 37. minúte sme boli svedkami pomerne kurióznej situácie, keď Rúsek namiesto priestoru troch žrdí ohrozil streleckým pokusom klubový autobus, stojaci na parkovisku za ihriskom. Päť minút pred koncom prvého dejstva sa prezentovali hostia peknou akciou po osi Magera – Štepanovský – Přichystal, ale ani v tomto prípade nepadol gól. Na druhej strane sa pokúšal nájsť Nagya centrovaným pokusom Kovaľ, loptu však upratal do bezpečia Kryštúfek.

O prvý druhopolčasový strelecký pokus sa postaral Škoda, Junas bol pozorný. V 55. minúte náš brankár len s námahou vytesnil loptu, dostal sa k nej Šumbera, ale jeho pokus nesmeroval medzi tri žrde. Po hodine hry bol Pospíšil faulovaný na hranici pokutového územia. K exekúcii priameho kopu sa postavil Opiela, našiel hlavu Hašu, ale hosťujúci brankár dokázal loptu vytesniť na rohový kop. Zahral ho Frimmel, k hlavičke sa dostal tentoraz Popović, z ťažkej pozície však nedokázal výraznejšie ohroziť brankára hostí. V 71. minúte zasiahol proti Štepanovskému Junas, keď dokázal správne načasovať svoj sklz a vypichol mu loptu ešte predtým, než stihol zakončiť. Po priamom kope z 82. minúty nastala v pokutovom území Zbrojovky trma-vrma, hosťujúca defenzíva však loptu odvrátila do bezpečia a hoci sa do nej potom oprel zo strednej vzdialenosti Švrček, nenamieril medzi tri žrde. Minútu pred koncom hracieho času sa snažil Haša vysunúť za obranu Frimmela, situáciu vyriešil Vraštil. Zbrojovka sa prvý raz v zimnej príprave strelecky nepresadila, keď predtým dokázala okrem iného trikrát skórovať proti Nitre, bratislavskému Slovanu či maltskému Hibernians.Ohlasy trénerov

Jozef Dojčan, hlavný tréner MFK Skalica: "Chceli sme si dať záležať hlavne na defenzívnej činnosti. Súper mal na niektorých pozíciách výškovú prevahu, bolo tiež vidieť, že má za sebou odohraných viac prípravných zápasov. Síce si vytvoril nejaké šance z centrovaných lôpt, ale organizačne sme boli na tom dozadu veľmi slušní. Chalani to odmakali. Medzihra a otváranie útoku na vlastnej a stredovej zóne boli tiež fajn, ale vpredu sme chceli byť nebezpečnejší. Očakávali sme viacero kolmých zábehov za obranu, ale treba brať do úvahy aj to, čo nám súper dovolí. Jeho krajní obrancovia operovali veľmi vysoko, preto aj naše krídla museli hlbšie brániť a tým pádom sme mali ďalej k súperovej bráne. Stredajší zápas proti Líšni nás stál veľmi veľa síl, hoci by to chcel niekto znevažovať, Líšeň bol veľmi dobrý súper."