Trojbodoví aj proti Lokomotíve, Haša s hetrikom!

Z Družstevnej pri Hornáde, kde hráva svoje domáce zápasy Lokomotíva Košice, si odvážame tri body. Keďže náš tretí gól dodatočne pripísali Hašovi, český legionár zaknihoval hetrik!

FC Lokomotíva Košice Domáci
0:3
MFK Skalica Hostia


FC Lokomotíva Košice:

Fabini – Ilinjo, Bardetskyi, Kolek, L. Tóth (88. Novotný), Cicman, Zajac (C), Pavúk, Mihálik, Jano (65. Guilherme), Hovančík (62. Grohoľ)

MFK Skalica:

Junas – Švrček, Hlavatovič, Szöcs, Abrahám – Opiela (C), Nagy – Tomovič (86. Mášik), Haša, Dolný (66. Pospíšil) - Šebesta (84. Jakubek)

Štatistiky

Branky

Góly: 39, 58. a 61. Haša

Žlté karty
8. Bardetskyi, 33. Hovančík, 64. Jano – 56. Dolný
Počet divákov
0

Komentár

Rozhodcovia: Maroš Libiak – Mário Roszbeck, Simeon Vass.

Do zápasu tentoraz nezasiahol Jožko Sombat, ktorý bude minimálne mesiac laborovať so zlomeninou ihlice. Do zostavy sa naopak po zdravotných komplikáciách dostal Jožko Dolný. Hoci vôbec prvý útok zaobstarali domáci Košičania, ich únik po ľavej strane neskončil ohrozením Junasovej brány. Od toho momentu sme sa chopili držania lopty, Lokomotívu sme nepúšťali do hry. Opiela zahrával po piatich minútach hry štandardku, ale lopta nedoputovala k Fabiniho bráne. V ôsmej minúte sme zahrávali penaltu, ale Hlavatovič domáceho brankára neprekonal. Po pätnástich minútach musel prvý raz zasahovať Junas, ale Hovančíkov pokus s prehľadom ukryl do svojej náruče. Prvú polhodinu sa diváci na štadióne v Družstevnej pri Hornáde gólu nedočkali. V 39. minúte ich zarmútili naši futbalisti, keď využili svoj štvrtý rohový kop, ktorý zužitkoval na presný zásah Haša. Zvyšok prvého polčasu už nepridali mužstvá žiadny gól, aj keď mal v nadstavenom čase možnosť zahrávať ďalší pokutový kop Dolný, ale neuspel. Takže po prvej 45-minútovke sme sa pobrali do šatní s jednogólovým náskokom.

Po jedenástich minútach prvého polčasu sme síce inkasovali prvú žltú kartu, ale oveľa pozitívnejšia správa uzrela svetlo sveta o dve minútky neskôr. Svoj druhý gól v zápase strelil Haša, keď opäť hlavou usmernil loptu do Foginiho brány! Pokojne hrajúci Skaličania zveľadili svoj náskok v 61. minúte. Hlavičkový hetrik na svoje konto si pripísal Roman Haša! Víťazstvo nad Lokomotívou Košice znamená, že sme v doterajšom priebehu sezóny ešte neokúsili trpkosť prehry. Po piatich kolách máme na svojom konte trinásť bodov, za štyri víťazstvá a jednu remízu, pri úctyhodnom skóre 12:1.

Najbližšie sa predstavíme na domácej pôde presne o týždeň, už v piatok 24. augusta proti Žiline B. Výkop zápasu je naplánovaný na 20. hodinu.Ohlasy trénerov


Jozef Dojčan, tréner MFK Skalica: "Výsledok hovorí jasnou rečou. Hrali sme veľmi dobre organizovane, kombinačne. Hráči splnili to, čo sme si predsavzali. Ešte k tomu sme nedali dve penalty, ale futbal býva aj taký. Hráčom ďakujem za výkon a predvedenú hru."