V Podbrezovej sme prehrali 0:1

V Podbrezovej sme inkasovali už v 10. minúte, keď sa trafil Jedinák a keďže sme nepremenili ani jedenástku, nakoniec sme podľahli súperovi 0:1.

FK Železiarne Podbrezová B Domáci
1:0
MFK Skalica Hostia


FK Železiarne Podbrezová B:

Vavrúš – V. Mojžiš, Fischer, Kupčík (C), Magda, Jedinák, Haščák, Gerát, Kačerík, A. Mojžiš, Sedláček

MFK Skalica:

Fišan – Lipták, Jakubek, Hlavatovič, Mizerák – Opiela, Tomovič – Dolný, Haša, Šebesta – Majtán

Štatistiky

Branky

10. Jedinák

Žlté karty
38. Sedláček (ZLB) – 82. Majtán (SKA)
Počet striel
Strely na branku: 2:3. Strely mimo: 2:8. Rohy: 2:4. Držanie lopty: 41 %:59 %
Počet divákov
265

Komentár

V Podbrezovej sme začali aktívne, držali sme loptu častejšie pod kontrolou a v 4. minúte po rohovom kope Hlavatovič hlavičkoval nad. Domáci sa sústredili na obranu a čakali na príležitosť. Tá sa im naskytla po našej nedôraznej hre v šestnástke a Jedinák obstrelil obranu a lopta zapadla pri zadnej tyči do bránky. Našich hráčov gól zjavne znervóznil a na dlhé minúty sme sa nevedeli dostať do ofenzívy. Jedine cez ľavú stranu, po ktorej si aktívne nabiehal Mizerák, ale jeho centre nenachádzali našich ofenzívnych hráčov.

Do druhého polčasu sme vstúpili so snahou vyrovnať. Blízko sme mali v 50. minúte hneď dvakrát. najskôr Opielovu strelu len s námahou vyrazil a následnú dorážku Šebestovi znemožnil iba faulom domáci obranca. Hlavný rozhodca odpískal pokutový kop, ku ktorému sa postavil Šebesta. Ale ukázalo sa sa staré známe pravidlo, že faulovaný hráč nemá kopať jedenástku. Náš útočník síce loptu usmernil k žrdi, ale po zemi letiacu loptu gólman domácich vyrazil. Tento moment pribrzdil našu aktivitu, ale napriek tomu sme si dokázali vypracovať ešte niekoľko nádejných príležitostí. Dolný v sľubnej pozícii mieril nad a ďalší strielaný center Dolného nasmeroval Majtán do brány, ale v nej výborne zasiahol Vavrúš a tak sa na prekvapenie z troch bodov tešili domáci futbalisti.Ohlasy trénerov


Jozef Kostelník: "Po nevydarenom zápase v Seredi bolo na chlapcov vidieť, že idú za víťazstvom. Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, hrali sme aktívne. Zrejme sa od nás odklonila šťastena, keď súperi jedinou strelou na našu bránu v 10. minúte vyhrali. My sme hrali celý zápas prakticky na jednu bránu. Dokázali sme si vypracovať aj niekoľko šancí, čo na tomto teréne nebolo ľahké. Pri zakončení sa od nás oddklonilo šťastie a vrcholom bola zahodená penalta."