VIDEO: Ďalšie víťazstvo v príprave vykúpené zraneniami

Aj v druhom domácom stretnutí sme sa tešili z víťazstva, keď sme zdoalli účastníka 2. najvyššej českej súťaže Frýdek-Místek 2:0.

MFK Skalica Domáci
2:0
MFK Frýdek-Místek Hostia


MFK Skalica:

Čikoš-Pavličko – Švrček, Jakubek, Szöcs, Lipták – Opiela, Hlavatovič – Mizerák, Haša, Sombat (30. Tomovič) – Dolný (16. Ciprys)

MFK Frýdek-Místek:

Mihálek – Švrček, Kovalonoks, Ondráček, Chýla, Bialek, Varadi, Hzembi, Willwéber, Honiš, Chvěja (Malík – Slaninka, Tata, Krčula, Dramé, Šumský, Šohaj, Grussmann, Bala, Macej, Bilolek)

Štatistiky

Branky

Góly: 6. Sombat, 67. Hlavatovič

Strely na bránu: 9:1. Strely mimo: 3:2. Rohy: 5:1.

Počet divákov
80

Komentár

Zápas sme začali svižne a už v 4. minúte vysunul Opiela Sombata, ktorý šikovne využil neisté vybehnutie brankára Miháleka a podareným lobom otvoril skóre. Aj naďalej sme pokračovali v aktívnej hre a niekoľkokrát sme mali blízko k ďalšiemu presnému zásahu. Po štvrťhodine sa do výbornej príležitosti dostával Dolný, ktorý bol skôr pri lopte ako hosťujúci gólman, ale ten ho po odohratí nešetrne zasiahol a náš útočník sa už po ošetrení nevrátil na hraciu plochu. Po polhodine hry zostal v strede ihriska po súboji ležať strelec prvého gólu Sombat a z ihriska ho museli vyniesť na nosítkach. Po nútených zmenách už nebola naša hra tak plynulá, ale súper sa aj napriek tomu do žiadnej šance nedostal.

V druhom polčase sme pokračovali v aktívnej hre a v 67. minúte sme sa dočkali druhého presného zásahu. Na pravej strane výborne zapracoval Rado Ciprys, lopta sa dostala k Hlavatovičovi a ten umiestnenou strelou zvýšil na 2:0. V ďalších momentoch boli blízko ku gólu Mizerák aj Haša, ale ich strely sa do siete nedostali. V závere ešte skvele zasiahol Čikoš-Pavličko po strele striedajúceho Hrušku a tak sa duel skončil dvojgólovým rozdielom.