VIDEO: V druhom polčase sme s Liptovským Mikulášom otočili a jednoznačne zvíťazili

Napriek jednogólovému manku sme dokázali duel s Liptovským Mikulášom otočiť a nakoniec jednoznačne zvíťaziť.

MFK Skalica Domáci
4:1
MFK Tatran Liptovský Mikuláš Hostia


MFK Skalica:

Fišan – Švrček, Majerník, Szőcs, Mizerák – Opiela, Tomovič – Hlavatovič, Haša (83. Jakubek), Sombat (63. Dolný) – Šebesta (82. Majtán)

MFK Tatran Liptovský Mikuláš:

Šavol – Šimún (60. Bellás), Očenáš, Janec, Poremba, Halgoš (53. S. Andrić), Lišivka, Čery (72. Papaj), D. Andrić, Kucharčík, Ondrek 

Štatistiky

Branky

52. Hlavatovič, 66. a 69. Szőcs, 78. Haša - 13. Halgoš

Žlté karty
65. Čéry
Počet divákov
405

Komentár

Rozhodcovia: Čiernik –Špivák, Mihalík

Od úvodu zápasu sme mali loptu väčšinu času na kopačkách, ale proti kompaktnej obrane súpera sme sa nedokázali dostať na dostrel brány Šavola. V 13. minúte sme spravili obrovskú chybu v stršede ihriska Dragan Andrić vysunul Filipa Halgoša a ten si zoči voči Fišanovi dokázal poradiť a my sme prehrávali 0:1. Aj vo zvyšku prvej časti sme držali loptu na kopačkách, ale bez šancí. Naopak hostia zahrozili z pravej strany, ale strela z hranice šestnástky minula bránu. V 31. minúte sme prvýkrát trafili medzi tri žrde, ale Hlavatovičovu strelu Šavol na dvakrát zlikvidoval.

Druhý polčas sme začali podstatne agresívnejšie smerom k súperovej bránke v 47. minúte Sombat centroval do päťky, kde však chýbal náš hráč. Prvú gólovú príležitosť sme si vypracovali v 48. minúte, keď si Šebesta narazil so Sombatom, prvý menovaný sa dostal sám pred brankára súpera, ale prudkou strelou trafil iba bočnú sieť. V 52. minúte sme sa už tešili, keď Opiela vybojoval na pravej strane loptu, posunul Švrčkovi, ktorého center nasmeroval Hlavatovič od žrde do brány. Aj v nasledujúcich minútach sme pokračovali v aktívnej hre a v 55. minúte mal vedúci gól na kopačke aktívny Hlavatovič, ale loptu sám pred brankárom netrafil ideálne a obrana stihla zasiahnuť. V 59. minúte prvýkrát v druhej časti udreli aj hostia, ale Poremba v dobrej pozícii hlavičkoval mimo. Naši hráči aj naďalej pokračovali v aktívnej hre a v 66. minúte sme sa dostali do vedenia. Prudký priamy kop striedajúceho Dolného brankár iba vyrazil a pohotový Szőcs dokopol loptu do siete. Neprešli ani tri minúty a skóre sa menilo opäť a opäť zásluhou Szőcsa. Ten si opäť šikovne počkal na zadnej tyči na rohový kop Mizeráka, ktorý predĺžil Šebesta a náš stopér nezaváhal. Aj po tomto góle sme mali väčšinu času loptu pod kontrolou. V 78. minúte sme sa dočkali ďalšieho gólu, keď sa po centri Dolného presadil nekompromisnou strelou Haša. V 81. minúte sa črtalo prečíslenie Hašu so Šebestom, ale prvý menovaný sa rozhodol pre strelu, ktorú obranca zblokoval. V 84. minúte prudko centroval Majtán, ale tesne pred Jakubekom stihol odkopnúť na roh hosťujúci stopér. V 87. minúte Jakubek ideálne našiel na päťke Majtána, ale jeho pokus stačil obranca vytlačiť na roh. Z neho sa o strelu najskôr pokúšal Opiela a následne mieril mimo Tomovič.Ohlasy trénerov

Jozef Kostelník, tréner MFK Skalica: „Súper bol na nás veľmi dobre pripravený. Bránil v hlbokom bloku na vlastnej polovici, kde sa nám ťažko prechádzalo. Urobili sme chybu v rozohrávke a súper po nej išiel do vedenia. Cez polčas sme si povedali niektoré veci, ako sa dostať cez zhustenú obranu. Vedeli sme, že ak vytrváme v aktivite, diery sa tam vytvoria a súper nevydrží 90 minút s takou intenzitou brániť a začne robiť chyby. Som rád, že sa to potvrdilo a my sme dnes odohrali veľmi kvalitný zápas.