VIDEO: V kvalitnom stretnutí sme béčko majstra zdolali gólom Hašu v 90. minúte

V úvodnom zápase jari sme síce stratili dvojgólové vedenie, ale nakoniec sme zásluhou Romana Hašu strhli víťazstvo na našu stranu v 90. minúte.

MFK Skalica Domáci
3:2
MŠK Žilina B Hostia


MFK Skalica:

Čikoš-Pavličko – Švrček, Jakubek, Szöcs, Lipták – Hlavatovič, Opiela – Dolný (72. Tomovič), Haša, Mizerák – Majtán (79. Šebesta)

MŠK Žilina B:

Vajs – Martinček, Suľa (67. Majdan), Gerebenits (84. Hundák), Klec, Gamboš, , Václavik, Moško (57. Sluka), Sušolík, Minárik, Krela

Štatistiky

Branky

32. Hlavatovič, 44. Haša, 90+1. Haša – 69. Martinček, 74. Martinček

Žlté karty
77. Majtán, 88. Szöcs, 89. Mizerák, 90+2. Haša (všetci Skalica)
Počet divákov
312

Komentár

Zápas sa divákom musel od prvých minút páčiť. Obe mužstvá sa snažili hrať atraktívny futbal smerom dopredu. V úvodnej dvadsaťminútovke boli aktívnejší hostia, ktorí sa dostali do niekoľkých nádejných príležitostí. Našťastie pre nás buď výborne zasiahol Čikoš-Pavličko alebo defenzíva zblokovala strelecké pokusy hostí. Postupne začali taktovku preberať naši hráči a po polhodine sa dočkali vedúceho gólu. Na rohový kop si najlepšie naskočil Hlavatovič a po umiestnenej hlavičke sme viedli 1:0. Naši hráči nepoľavili ani v ďalších minútach a v závere polčasu boli opäť odmenení. Po autovom vhadzovaní preniesol Haša loptu na opačnú stranu ihriska Švrčkovi, ten nacentroval na hranicu päťky, kde si aktívny Haša stihol nabehnúť a zvýšiť hlavou na 2:0.

Do druhej časti sme vstúpili opäť ofenzívne naladení a tretí gól visel vo vzduchu. Ale ani najväčšia Majtánova šanca v sieti neskončila a postupne sa opäť začali presadzovať Žilinčania. V 69. minúte po centri z pravej strany umiestnenou strelou znížil Martinček na 1:2. Skaličania sa nepoučili a o päť minút pykali znova, keď center do rozhodenej obrany našiel opäť Martinčeka, ktorý si položil aj brankára a vyrovnal na 2:2. Po vyrovnávajúcom góle sme sa ale dokázali otriasť a začali sme na súpera tlačiť. Vytvorili sme si niekoľko nádejných príležitostí, ale ani z dobrých štandartných situácií sme nedokázali brankára Vajsa prekonať. Snaha ale nakoniec slávila úspech, keď sa v 90. minúte doslova prebil do šestnástky Haša a umiestnenou strelou k tyči dokázal strhnúť víťazstvo na našu stranu.Ohlasy trénerov

Jozef Kostelník, tréner MFK Skalica: „Išlo o úvodné jarné kolo, napriek tomu sa hral z oboch strán kvalitný futbal. Duel bol zaujímavý aj pre diváka. Ukázalo sa, aký je zradný výsledok 2:0 vo futbale, ale ukázali sme hernú kvalitu a tiež silu tohto mužstva. Napriek strate dvojgólového vedenia ukázalo charakter a že ide za víťazstvom každý zápas. Vo víťazstvo som veril aj po vyrovnaní na 2:2. V závere sa Mišo Jakubek pýtal do útoku, povedal som mu, že nie, že my ten gól určite strelíme.


Tibor Goljan, asistent trénera: „Vedeli sme, že nás v Skalici čaká ťažký súper s výbornou defenzívou a skúsenými hráčmi. Pre nás je každý duel v 2. lige ťažký, vzhľadom na to, že máme mladých chlapcov. Podali sme dobrý výkon, domáci pripravili na úvodné kolo výbornú hraciu plochu vďaka čomu sa dal hrať futbal. Dali sme pekné góly po pekných akciách. Domáci využili svoje skúsenosti, dali úvodný gól po štandardnej situácii. Po takýchto akciách inkasujeme v podstate každý zápas. Z hernej stránky tam z našej strany boli niektoré veci veľmi dobré, zápas bol ďalšou výbornou skúsenosťou pre chalanov, mrzí nás prehra, zvlášť ak prišla v 90. minúte. Chlapci ale ukázali perspektívu."