VIDEO: V úvodnom prípravnom súboji sme remizovali s FC Petržalka 1:1

V úvodnom prípravnom stretnutí novej sezóny sme remizovali s nováčikom druhej najvyššej súťaže 1:1, keď príležitosť v našej zostave dostali predovšetkým hráči na skúške.

MFK Skalica Domáci
1:1
FC Petržalka Hostia


MFK Skalica:

Junas (46. Vavruš) – Meszáros, Milota, Jamrich, L. Mareš (70. Sombat) – Nagy, Dubeň, Ondriš (59. Tomovič) – Bilyk 62. Dolný), Almaský – Majtán (67. Jakubek)

FC Petržalka:

Valach - Ďurek (65. Morócz), Vician, Sopúch (46. Majerčák), Nemec (46. Solitro)- Lády (46. Petriľák), Ulrich (46. Rigo), Privrel (46. Vecsei), Turčák (46. Hečko)- Piroska (65. Žiga) - Maco (46. Kondrlík)

Štatistiky

Branky

72. Nagy - 53. Petriľák

Počet divákov
0

Komentár

Petržalka prišla s aktívnym prístupom, ale žiadne šance si nevytvorila. My sme sa prvýkrát dostali do šestnástky po centri Bilyka, ale jeho pokus nenašiel žiadneho spoluhráča. V 17. minúte musel prvý raz zasahovať Junas, keď zneškodnil strelu spoza šestnástky. V 24. minúte sa po akcii Majtána dostal do nádejnej pozície Almaský, ale jeho strelu defenzíva Petržalky dokázala zlikvidovať. V 26. minúte sa po sérii nepresností dostal k strele z diaľky Majtán, ale jeho pokus mieril mimo tri žrde. O minútu neskôr bol už jeho pokus podstatne nebezpečnejší, ale v poslednom okamihu ho dokázal stopér hostí vytesniť tesne vedľa pravej žrde. Z následného rohu opäť zakončoval Majtán, tentokrát hlavou, ale strele chýbala prudkosť. Po polhodine hry sa do výbornej príležitosti po akcii Majtán, Almaský dostal Dubeň, ale výborne zasiahol hosťujúci gólman. O minútu neskôr musel po strele spoza šestnástky zasahovať Junas. V 39. minúte sa opäť do výbornej príležitosti dostal Majtan, ale jeho hlavička mierila do rúk brankára.

Do druhého polčasu nastúpil do našej brány Vavruš a v 53. minúte inkasoval, keď hostia zahrali rýchly roh a prudká strela spoza šestnástky skončila pri bližšej tyči. V 64. minúte sa k centru dostal striedajúci Tomovič, ale loptu získal hosťujúci gólman. O minútu neskôr potiahol loptu po pravej strane Majtán, po ktorého centri sa k lopte dostal Nagy, ale jeho strelu spoza šestnástky do stredu brány brankár zneškodnil. V 72. minúte sme sa dočkali vyrovnania, keď sa po osi Sombat, Dolný dostala lopta na Nagya, ktorý na dvakrát dostal loptu do siete. V 80. minúte skúsil volejom zakončiť Adam Meszáros, ale jeho strele chýbala prudkosť. V 83. minúte sa po individuálnej akcii dostal k strele Dolný, ale prudké zakončenie tesne minulo tri žrde. V 88. minúte mal víťazný gól na kopačke Jakubek, ale jeho prudkú strelu zlikvidoval gólman. O minútu neskôr dostal Dolný loptu do siete, ale rozhodca signalizoval postavenie mimo hry a tak sa úvodný duel prípravy skončil remízou.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Nf5zB_IQxL8" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>Ohlasy trénerov

Jozef Dojčan, tréner MFK Skalica: "V prvom prípravnom stretnutí sme dali predovšetkým príležitosť hráčom, ktorý su u nás na skúške, keďže sme ich chceli vidieť v zápasovom zaťažení. Samozrejme, keď sme chceli vyrovnať, poslali sme na ihrisko aj stabilných hráčov mužstva, keďže sme duel chceli dostať pod kontrolu. Myslím si, že stretnutie splnilo, čo sme od neho očakávali. Videli sme všetkých chalanov v akcii. Niektorí nás výkonom zaujali, ale preto sme ich brali, lebo sme vedeli, že v nich niečo je. Je pravdepodobné, že niektorí u nás zostanú."