Víťazstvo v generálke nám zabezpečil gólom Opiela

Posledný z osmičky prípravných zápasov sme odohrali v Galante.

Galanta Domáci
0:1
MFK Skalica Hostia


MFK Skalica:

Junas (46. Milošovič) – Popović, Hlavatovič, Milota (46. Kovaľ), Pospíšil, Blažek, Opiela (63. Hollý), Frimmel (46. Matić), Nagy, Mášik, Haša (63. Tomovič)

Štatistiky

Branky

Gól: 58. Opiela

Počet divákov
0

Komentár

Tak ako minulý týždeň, aj tentoraz sme odohrali zápas na prírodnom trávniku. Vybehol naň aj Filip Blažek, ktorý v Jihlave absentoval pre virózu. V prvom dejstve sme boli aktívnejší, hneď v úvodných minútach mal príležitosti Marek Frimmel, ale skóre sa nemenilo. V nasledujúcich minútach nebolo na ihrisku veľa šancí, územnú prevahu sme nedokázali pretaviť do gólových pozícií. Pred druhým polčasom spravili tréneri v zostave tri zmeny, keď v poli nahradil Matić s Kovaľom dvojicu Milota s Mášikom. V bráne vystriedal Junasa Milošovič. Prvého gólu sme sa dočkali v 58. minúte, keď sa z priameho kopu presadil Opiela. Ten istý hráč prenechal v 63. minúte miesto na ihrisku Filipovi Tomovičovi, ktorý sa vrátil späť do futbalového kolotoča po januárovej artroskopii kolena. Do konca stretnutia sa už skóre zápasu nezmenilo. V generálke na ligovú súťaž sme zaknihovali víťazstvo 1:0, keď sme si piatykrát v zimnej príprave dokázali udržať vzadu čisté konto.Ohlasy trénerov


Jozef Dojčan, tréner Skalice: "Zápas sme mali relatívne pod kontrolou. V úvode sme sa mohli ujať vedenia, Marek Frimmel bol dvakrát sám pred brankárom, ale nedokázal skórovať. Táto situácia ovplyvnila aj ďalšie smerovanie polčasu. Súper bol hlboko v bloku, my sme sa vpredu ťažko presadzovali. Hoci sme v tomto zápase zvíťazili, očakával som uvoľnenejší a dynamickejší herný prejav. Hráči si uvedomujú, že je koniec prípravy a hoci by sa to nemalo stávať, možno podvedome trošku podcenili súpera."