Zimnú Tipsport ligu sme zavŕšili prehrou s Brnom (+ februárový zápasový program A-tímu)

Tretí zápas Zimnej Tipsport ligy nás zavial do Vyškova, kde sme sa stretli so Zbrojovkou Brno.

FC Zbrojovka Brno Domáci
3:1
MFK Skalica Hostia


MFK Skalica:

Junas – Nagy (70. Milota), Švrček, Ranko, Hlavatovič, Frimmel (70. Pospíšil), Opiela, Mášik, Blažek (46. Popović), Haša, Šebesta (55. Hollý)

Štatistiky

Branky

Góly: 11. a 21. Hladík (druhý z 11m), 30. Šumbera – 20. Frimmel

Počet divákov
0

Komentár

Prvé dejstvo prinieslo štyri presné zásahy, tri góly však padli do našej siete. Náš jediný presný zásah padol v 20. minúte, keď sme najskôr dobre zakombinovali na pravej strane, Roman Haša preniesol hru doľava a Marek Frimmel krížnou strelou prekonal brankára.

„Hlavne za druhopolčasový výkon sme si zaslúžili lepší výsledok. Nezachytili sme úvod zápasu, keď sme po úvodnej štandardke inkasovali. Potom sa nám po peknej akcii podarilo vyrovnať, ale vzápätí sme inkasovali z penalty na 1:2. V druhom dejstve sme si vypracovali štyri-päť gólových príležitostí, nastrelili sme tyčku, ale nepadlo nám to dnu. Zápas nám ukázal, na čom musíme ďalej pracovať,“ povedal na margo stredajšieho duelu náš tréner Jozef Kostelník.

So Zimnou Tipsport ligou sme sa napokon rozlúčili prehrou 1:3. Na našom konte svietia štyri body, keď sme zvíťazili 1:0 nad DAC Dunajská Streda a remízu 3:3 sme zaknihovali s FC Nitra. „Odohrali sme zápasy s kvalitnými mužstvami, Nitra a Dunajská Streda účinkujú v našej najvyššej súťaži, Brno sa bije o postup do českej. Boli to náročné zápasy, odohrať ich v priebehu jedného týždňa bolo fyzicky náročné, na niektorých hráčoch už bolo vidieť ku koncu zápasu s Brnom únavu. Som však rád, že sme sa tohto turnaja zúčastnili,“ pustil sa do krátkeho hodnotenia hlavný kormidelník. Svojim zverencom dopraje počas blížiaceho sa víkendu voľno, potom ich čaká tréningový týždeň a najbližší zápas odohrajú prvý februárový deň proti Kroměřížu.

Náš ďalší zápasový program je takýto:

pozn. generálka a termín prípravného stretnutia s Malženicami je v štádiu riešenia.