Zo Šamorína si vezieme bod po remíze 1:1.

V Šamoríne sme po góle Daniela Šebestu viedli 1:0, ale v závere prvého polčasu domáci vyrovnali a skóre sa už v druhej časti nezmenilo.

FC ŠTK 1914 Šamorín Domáci
1:1
MFK Skalica Hostia


FC ŠTK 1914 Šamorín:

Hajdúch – Juliao, Pončák (C), Ágh, Fuják – Mezovský – Bernardo, Šmehyl – Matheus Pato, Sabler, Fernando Neto 

Náhradníci: Marič-Bjekič, Rožník, Pančík, Christian Silva, Ďurek

MFK Skalica:

Fišan – Švrček (76. Dolný), Majerník, Szőcs, Lipták (62. Majtán) – Opiela, Tomovič – Hlavatovič, Haša (83. Jakubek), Mizerák – Šebesta

Náhradníci: Junas – Majtán, Dolný, Sombat, Ondriš, Jakubek

Rozhodca: Bystrík Nemček – Tomáš Somoláni, Peter Chládek

Štatistiky

Branky

43. Matheus Pato – 26. Šebesta, Rozhodca: Bystrík Nemček – Tomáš Somoláni, Peter Chládek

Žlté karty
3. Ágh - 60. Tomovič, 75. Hlavatovič, 81. Majtán
Počet divákov
374

Komentár

Duel sme začali vo svižnom tempe, už v 2. minúte sa Hlavatovič dostával do samostatného nájazdu, Ágh ho fauloval, ale na prekvapenie videl iba žltú kartu. Aj v nasledujúcich minútach sme držali loptu na svojich kopačkách a pribúdali šance. Vo výbornej príležitosti sa dvakrát ocitol Šebesta, ale nedokázal si ideálne spracovať loptu a Hajdúch stačil zasiahnuť. V skvelej šanci sa po rohovom kope ocitol Laci Szőcs, ale z troch metrov prestrelil prázdnu bránu. V 26. minúte sme sa konečne dočkali, keď center Švrčeka pohladil Šebesta a lopta skončila v sieti bezmocného domáceho gólmana. V nasledujúcich minútach sme mali niekoľko nádejných príležitostí, ale nedokázali sme ich dotiahnuť do konca. V závere polčasu sme zato pykali, keď sa dokázali presadiť domáci kombinačnou hrou a Pato vyrovnával.

V druhej časti sa hra vyrovnala, keď súper dokázal s nami držať krok a dokonca nastrelil aj žrď. V poslednej polhodine sme prestriedali, dostali sa na ihrisko Majtán, Dolný a Jakubek, ale nedokázali sme si vytvoriť dostatočný tlak. V 85. minúte sa k strele dostal Opiela, ale mieril nad. V samom závere sme ešte pohrozili centrovanými loptami, ale z kopačiek sa na oboch stranách vytratil pokoj a záver sa odohral zväčša v strede ihriska.