Historické finále sme prehrali.

Vo finále Slovnaft Cupu sme prehrali so Slovanom Bratislava 0 : 3.

MFK Skalica Domáci
0:3
ŠK Slovan Bratislava Hostia


MFK Skalica:

Čikoš-Pavličko - Švrček, Majerník, Szöcs, Mizerák - Hlavatovič - Hruška (82. Vrábel), Pankaričan, Meszáros (82. Ulrich) - Vaščák (68. Milunovič), Šebesta

ŠK Slovan Bratislava:

Greif - Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík - Savičevič (64. Kóňa), De Kamps - Šefčík (58. Oršula), Soumah, Priskin - Čavrič (78. Vittek)

Štatistiky

Branky

20. Rundič, 62. Čavrič, 75. z 11 m Soumah.

Žlté karty
Čikoš-Pavličko - Savičevič, Šefčík, Rundič.
Počet divákov
2435

Komentár

FINÁLE SLOVNAFT CUP - Pondelok 1.5.2017 - NTC Poprad

Historické finále pre náš klub chlapci so Slovanom vôbec nezačali zle, keď ihneď od začiatku zápasu šírili aktivitu. Z čoho sa dostavila hneď prvá šanca zápasu  v 2. minúte, keď po centri Hlavatoviča zakončoval Meszáros, no len do brankára Slovana a tak veľká šanca zostala nevyužitá. Začiatok zápasu nebol vôbec opatrný a ukazoval chuť oboch mužstiev ihneď sa dostať do vedenia v zápase. V 4. minúte mal šancu aj Slovan, ale všetko vyriešil Ján Čikoš-Pavličko, keď vyrazil centrovanú loptu mimo naše pokutové územie.  V zápätí nato v 5. minúte sme sa opäť do šance dostali my a to znova Meszáros, ktorý z 10 metrov volejom pálil len mimo bránu Slovana. Hra sa potom upokojila a hralo sa prevažne medzi šestnástkami, no v 13. minúte skúšal pozornosť nášho brankára hráč Slovana z hranice pokutového územia, no len nad našu bránu. Na oplátku pálil ihneď zasa aktívny Meszáros v 14. minúte, ale taktiež len nad. Slovan vážnejšie pohrozil po našom nedorozumení v rozohrávke v 16. minúte zápasu, ale všetko ukončil hvizd rozhodcu pre postavenie mimo hry útočníka Slovana. No naša aktivita upadla a Slovan to využil a ujal sa vedenia v zápase po góle z rohového kopu v 20. minúte, keď zakončoval v našej šestnástke Rundič a bolo 0:1 pre Slovan Bratislava.  V 24. minúte zápasu sme mohli pohroziť zo štandardnej situácie, ale vyťažili sme z toho len rohový kop. Roh zahrával hruška, zakončoval hlavou Šebesta, ale len nad bránu hostí. Šancu na vyrovnanie sme mali v 40. minúte, keď z protiútoku mohol zahroziť Hruška, ale jeho prihrávka cez pokutové územie skončila v náručí brankára Slovana.  41. minúta zápasu zasa pohrozil Slovan, no strela Priškina skončila len v náručí nášho brankára Čikoša. 

Druhý polčas začal aktívnejšie Slovan a po peknej akcii a centri zakončoval Čavrič z voleja, no na naše šťastie lopta skončila len na žrdi našej brány. Slovan ukazoval svoju kvalitu a začal na nás tlačiť svojím výborný napádaním, z čoho vyústila ďalšia šanca v podobe rohového kopu v 55. minúte, keď roh odvracal mimo naše pokutové územie brankár Čikoš, no odvrátenú loptu vracal do pokutového územia hráč Slovana, ale celú situáciu opäť dobre vyriešil vybehnutím a vyrazením náš brankár. Z protiútoku sme vyťažili ihneď roh, po ktorom zakončoval následne Laci Szocs, ale bol veľmi sporne bránený a nepodarilo sa mu dobre zakončiť. Nato, ale prišiel protiútok Slovana a ten vyriešil výborné náš brankár Čikoš, keď vybehol a loptu vyrazil na roh. 62. minúta zápasu a naše nedorozumenie v obrane v malom vápne Slovan využil a zvýšil na 0:2 po góle Čavriča.  Po inkasovanom góle sme hru sa snažili ešte otvoriť a zápas dramatizovať, ale skúsené mužstvo Slovana to nedovoľovalo. Slovan zahrozil znova v 67. minúte, no krásna strela de Hampsa bola zlikvidovaná výborným zákrokom nášho brankára. Slovan už len čakal a zápas si strážil, následne v 76. minúte skúsený hráči Slovana využili protiútok, keď celú situáciu hasil náš brankár, no bohužiaľ už len fauloval na útočníka v pokutovom území a bol z toho pokutový kop pre Slova, ktorý Soumah s prehľadom premenil a Slovan viedol v zápase už 0:3.  Slovan bol celý druhý polčas lepším mužstvom a z toho vyťažil góly. V závere zápasu mali hráči Slovana presne Soumah ešte jednu šancu na zvýšenie skóre, ale proti bol výborne chytajúci náš brankár Ján Čikoš-Pavličko. Slovan si víťazstvo pohodlne postrážil do konca zápasu a zaslúžene získal pohár pre víťaza Slovnaft Cupu.

Naši chlapci i napriek prehre mali na konci zápas hlavy  hore lebo boli Slovanu Bratislava viac ako dôstojným súperom a do histórie klubu sa zapísali zlatými písmenami, zato že náš klub MFK Skalica dostali do historicky prvého finále Slovnaft Cupu v našej histórii, začo im patrí veľké ĎAKUJEM !

povedali po zápase : 

Lukáš Švrček : „Pripravovali sme sa na zápas najlepšie, ako sme vedeli. Všetci sme sa moc tešili, lebo sme urobili historický úspech a chceli sme vyhrať aj s favorizovaným Slovanom Bratislava. V prvom polčase sme boli vyrovnaný súper, mali sme aj dobré šance, ktoré sme nepremenili a za to nás Slovan potrestal gólom po rohovom kope. Druhý polčas už Slovan ukázal svoju kvalitu a k ničomu vážnejšiemu nás nepustil a ešte sme dva krát inkasovali. Ale aj po výsledku 0:3 máme hlavy hore a sme radi, že sme si mohli zahrať vo finále Slovenského pohára Slovnaft Cup, lebo je to pre náš klub MFK Skalica pekný a historický úspech.“

Ján Mizerák : „Tak máme za sebou dlhú cestu a určíte sme sklamaní, že to skončilo takto. Pozerať sa na Slovan, ako dvíha trofej nebolo nič príjemné. Myslím, že prvý polčas sme boli Slovanu viac ako vyrovnaním súperom. Mali sme tam veľké šance, ktoré ale gólom neskončili. Druhý polčas bol zo strany Slovana diametrálne odlišný, ukázal svoju kvalitu a myslím, že zaslúžené vyhral. Na záver by som sa chcel poďakovať naším fanúšikom, že merali takú dlhu cestu až do Popradu.“Ohlasy trénerov

JOZEF KOSTELNÍK (tréner Skalice):“Chceli sme sa pokúsiť o prekvapenie. Dôležitý sa ukázal vývoj v I. polčase, my sme naše šance nepremenili, Slovan jednu svoju áno, v tom sa ukázala jeho kvalita, schopnosti jeho individualít. Som hrdý na svojich hráčov.”

zdroj: futbalnet.sk


IVAN VUKOMANOVIČ (tréner Slovana): “Vedeli sme, o čo hráme, Slovan už dlho nezískal žiadnu trofej. Tvrdo sme pracovali, aby sme sa dostali do finále. Skalica bola dôstojný súper, prvý polčas nebol z našej strany ideálny, hráči akoby mali v hlavách minuloročné prehraté finále pohára. Preto sme si cez prestávku niečo povedali k tomu, ako hrať lepšie a druhý polčas bol už dobrý. Zaslúžene sme vyhrali."

zdroj: futbalnet.sk