MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Skalica 2 : 1

Z Liptovského Mikuláša sme prišili domov bez bodu.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš Domáci
2:1
MFK Skalica Hostia


MFK Tatran Liptovský Mikuláš:

Šavol – Šimún, Očenáš, Janec, Papaj, Andrić, Poremba (90+3. Jánošík), Laco (61. Jasenovský), Lišivka, Kucharčík, Špilár (76. Ferenčík)

MFK Skalica:

Čikoš-Pavličko – Szocs, Svrček, Vaščák (62. Milunović), Šebesta, Hlavatovič, Mizerák, Majerník, Meszáros (64. Ulrich), Pankarićan, Hruška(76. Jakubek) 

Štatistiky

Žlté karty
Šavol, Šimún, Papaj - Vaščák
Počet divákov
540

Komentár

Zápas sa začal opatrne, ani jedno mužstvo nechcelo spraviť chybu. V 10. minúte sa k hlavičke dostal Šebesta, ale nemieril presne. O dve minúty sa už skóre menilo. Domáci Šimún napriahol z veľkej diaľky a jeho strela sa zastavila až v sieti. Gól Skaličanov zaskočil a dlhšie sa nevedeli dostať do tempa. Postupne sa však začali presadzovať a v 28. minúte boli blízko vyrovnaniu, keď po priamom kope skončila hlavička na pravej žrdi Šavolovej brány. O minútu neskôr sa črtala príležitosť pre Vaščáka, ale obranca Kucharčík stačil včas zasiahnuť. V 39. minúte po priamom kope prudko strieľal Kucharčík, ale jeho delovku Čikoš-Pavličko zneškodnil. V závere polčasu sa do dvoch nádejných príležitostí dostával hruška, ale obrana si s ním dokázala poradiť.

Pre Skalicu sa druhá časť začala najhoršie ako mohla. Center Papaja si do vlastnej siete nešťastne zrazil Švrček a Záhoráci prehrávali o dva góly. Hostia sa po tomto góle dlhšie nevedeli dostať k svojej hre. Tréner Kostelník urobil dve zmeny, keď za Vaščáka a Mészárosa prišli Milunovič a Ulrich, ale ani to nepomáhalo. Až v 77. minúte sa vo veľkej príležitosti ocitol Šebesta, ale samostatný nájazd mu zlikvidoval domáci gólman. V ďalšom priebehu sa Skalica snažila o ofenzívu, ale domáci hrozili z rýchlych protiútokov. MFK sa gólu predsa len dočkal. V 85. minúte napriahol z hranice šestnástky striedajúci Jakubek a jeho strela skončila v sieti bezmocného Šavola. V 88. minúte mal vyrovnanie na kopačkách Ulrich, ale tesne minul bránku súpera. V závere už domáci taktickou hrou ustrážili tesné vedenie a prekvapujúco sa radujú zo zisku skalpu Záhorákov.

Zdroj: https://nasezahorie.sme.sk/c/20509735/skalica-nevyuzila-zakopnutie-kosic-prehrala-v-liptovskom-mikulasi.html#ixzz4ePlIOI00