Vizitka klubu

MFK Skalica je mestský futbalový klub Slobodného Kráľovské mesta Skalica, ktorý posledné štyri sezóny pôsobí v najvyšších súťažiach na Slovensku. V sezóne 2014/2015 klub po prvýkrát v histórii postúpil do najvyššej súťaže Fortuna ligy pod vedením trénera Horného postúpiť do najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. v nasledujúcej sezóne 2015/2016 sme túto súťaž opustili. V sezóne 2016/2017 nášmu mužstvu v konečnom účtovaní chýbal jediný bod na návrat medzi elitu. Dosiahli sme však historický úspech v podobe postupu do finále Slovenského pohára, v ktorom sme v Poprade prehrali po dobrom výkone so Slovanom Bratislava.

V tejto sezóne máme opäť najvyššie ambície zabojovať o postup do Fortuna ligy a po jesennej časti sme na 1. mieste 2. ligy.

Náš klub nie je iba o mužstve dospelých. Vedenie klubu a široký trénerský zbor pracuje aj na pozdvihnutí mládeže. Mládež v klube napreduje výraznými krokmi vpred, keď náš klub vychováva futbalistov od ten najmenšej kategórie U5 až po U19. V klube máme aj svoju vlastnú brankársku akadémiu, ktorá dôkladne pripravuje našich brankárov všetkých kategórií pod vedením mentora, zakladateľa a trénera v jednej osobe Andrej Fišana.

O úspechu mládežníkov svedčí fakt, že v žiackych kategóriách sme sa prebojovali do najvyššej slovenskej súťaže. Najstarší dorastenci U19 v sezóne 2017/18 vyhrali 2. slovenskú ligu. V prebiehajúcej sezóne zverenci Jozefa Dojčana po jesennej časti opäť figurujú na najvyššej priečke.

Medzi najvýraznejšie osobnosti nášho klubu v blízkej minulosti, ktorí sa pričinili o najväčšie úspechy patria mená ako Zdenko Juraščík, Štefan Juríček, Jozef Mrva,  Eduard Mareš, Marcel Zongor, Zdenko Pardubský, František Vašíček, Marián Cingel, Štefan Horný, Pavol Majerník či Peter Vaško.