​Lukáš Opiela je napriek náročnému programu s prípravou spokojný

Jedným z motorov stredovej formácie je postavou nenápadný, ale výkonom neprehliadnuteľný Lukáš Opiela.

Nevysoký stredový záložník je dôležitou súčiastkou pri zakladaní ofenzívnych akcií. Aj v zápase proti Frýdku-Místku práve jeho pas vysunul v úvode Jozefa Sombata do šance, ktorá skončila úvodným gólom stretnutia. „Už hráme niekoľkí duel v rade a začína sa u nás kumulovať únava. Ale napriek tomu sme aj zápas s Frýdkom-Místkom zvládli. Stretnutia s českými mužstvami sú takmer vždy „hecnutejšie.“. Vždy proti sebe súperíme, aj keď ide iba o prípravu,“ poznamenal záložník, ktorému v štatistikách okrem 43 zápasov vo Fortuna lige svieti aj 115 vystúpení v českej najvyššej súťaži. Po zápase nezabudol ani na spoluhráčov, ktorí nedohrali pre zranenie: „V zápase kabínu mrzia zranenia a veríme, že obaja Jozefovia (Dolný a Sombat) budú v poriadku."

Mužstvo odohralo v priebehu 17 dní už 5 stretnutí a tento týždeň je na programe ďalšie, v sobotu na ihrisku Petržalky. Ako znáša náročný program kabína? „Každý jeden hráč, ktorý je v príprave, odovzdáva maximum. Nielen v zápasoch, ale aj na tréningoch sa predovšetkým sústredíme na súhru. Vieme, že jar bude ťažká, ale našim jediným cieľom je, aby sme ju zvládli,“ nesťažuje si na náročný program 32-ročný záložník.

Do kabíny pribudlo niekoľko nový či staronových mien. Po Dolnom, Sombatovi a Szöcsovi sa do prípravy zapojil aj Rado Ciprys, ktorý už v Skalici tiež v minulosti pôsobil. „Noví hráči jednoducho zapadli skvele do mužstva. Nemáme spolu v kabíne absolútne žiadne problémy. Je to možno aj vďaka tomu, že sa s viacerými poznáme už z predchádzajúceho pôsobenia, predsa sme väčšina už vo futbale nejaký ten rok. Naposledy sa do prípravy zapojil aj Rado Ciprys a myslím si, že aj jeho pôsobenie je na dobrej ceste,“ poznamenal k novým akvizíciám Opiela.