​Lukáš Švrček sa už teší na prvý zápas a má prianie aj pre fanúšikov

Lukáš Švrček bol počas jesene stabilným stavebným kameňom mužstva, keď nevynechal jedinú minútu. Vyspovedali sem ho na začiatku prípravy a v krátkosti sa vrátili aj k jesennej časti.

Vráťme sa ešte k jesennej časti. Ako ju hodnotíš s odstupom času?

Jesenná časť pre nás dopadla dobre, musíme s ňou byť spokojní. Vďaka víťazstvu v poslednom kole sme sa dokázali dostať na prvé miesto. Je síce pravda, že náskok sme mohli mat väčší. Bohužiaľ sme vonku stratili niekoľko bodov v posledných minútach. Ale taký už je futbal a teraz s tým už nič nenarobíme. Už sa musíme sústrediť na prípravu, aby sme sa dobre prichystali na jarnú časť, ktorá bude náročná.

Vieš, že si jediným hráčom Skalice, ktorý odohral plný počet minút?

V prvom rade som veľmi rád, že sa mi vyhýbali zdravotné problémy. A takisto ma teší, že som mal trénerovu dôveru a dostával som v každom zápase príležitosť. Budem sa snažiť ho nesklamať ani v jarnej časti.

Ako si trávil sviatky? Bolo ťažké naskočiť po prestávke do tréningového procesu?

Sviatky som trávil s rodinou a priateľkou. Do prípravy sme síce naskočili relatívne skoro už 3. januára, ale mali sme tri „zahrievacie“ tréningy, čo nám pomohlo. Teraz sme už v plnom zaťažení, ale cítim sa dobre.

V sobotu nastúpime proti Znojmu. Tešíš sa na prvý prípravný duel?

Hráme proti kvalitnému mužstvu z 2. českej ligy. Po dlhom voľne sa na zápas teším a určite nie som jediný.

Skalica je síce jesenným lídrom, ale v tabuľke je to poriadne nahustené. Čo očakávať od jarnej časti?

Jarná časť bude extrémne ťažká a náročná. Každý jeden duel bude mimoriadne náročný. Súťaž je vyrovnaná a každé mužstvo má svoju kvalitu. Nemôžeme si dovoliť nič podceniť. V prvom rade musíme zvládnuť prípravu a potom v súťažných stretnutiach musíme ísť do každého jedného zápasu s jednoznačným cieľom zvíťaziť.

Čo praješ fanúšikom klubu do nového roka?

Našim fanúšikom prajem veľa zdravia, šťastia, pozitívnej nálady a hlavne to, aby v lete mohli v Skalici Na Letňáku prísť na Fortuna ligu J.