​Prvou posilou MFK Skalica pred jarnou časťou Jozef Dolný

Prvým hráčom, ktorý počas zimnej prípravy potvrdil svoje pôsobenie v Skalici je Jozef Dolný. Napriek tomu, že má iba 25 rokov, môžeme pokojne povedať, že do mužstva prichádzajú veľké skúsenosti.

Dolný má za sebou 81 štartov v slovenskej najvyššej súťaži, v ktorých strelil 8 gólov. Jeden štart má aj v českej najvyššej súťaži, práve v drese nášho posledného súpera Zbrojovky Brno. V jesennej časti pôsobil v írskom klube Derry City, sezónu predtým v poľskom Podbeskidzie.

Ako vlastne prišlo ku kontaktu so Skalicou?

Oslovil ma tréner Jozef Kostelník, či by som neprišiel do Skalice. Mal som výhodu, že som poznal partiu, lebo som tu v lete strávil niekoľko dní. Vedel som, že tu je výborný kolektív.

S trénerom Kostelníkom si už pôsobil aj na predchádzajúcich pôsobiskách.

Viedol ma už, keď som mal 15-16 rokov v juniorke Tatrana. Vlastne jeho zásluhou som sa dostal do prvoligového áčka v Prešove, kde mimochodom vtedy trénoval súčasný tréner Brna Pivarník. Tam som hneď dostal šancu v lige. Potom sme sa ešte stretli v Senici. Rozumieme si. Ja viem, čo odo mňa očakáva, ja na druhej strane viem, čo chce on.“

Čo vieš o svojom novom pôsobisku?

Videl som ten obrovský posun v Skalici, ako sa to tu za posledné roky posunulo smerom k lepšiemu. Či už ihriská alebo zázemie štadióna.

Ako si trávil posledné mesiace?

Ja som skončil v Írsku, kde som naposledy pôsobil, v novembri a celý december som mal voľno. Pripravoval som sa individuálne prípadne s Prešovom. Keď prišla ponuka zo Skalice, neváhal som.

Máš za sebou prvé dva prípravné zápasy. Ako ich hodnotíš?

Som za ne rád. V prvom rade po dlhej prestávke potrebujem hrať a trénovať, aby som sa dostal do dobrej kondície a hernej pohody. Verím, že každým stretnutí a tréningom sa to bude zlepšovať a chlapcom v sezóne pomôžem.

V zápase proti Brnu, ktoré hrá najvyššiu českú súťaž sme dokázali odohrať rovnocennú partiu. Pre teba to bolo o to zaujímavejšie, že si v Brne v minulosti pôsobil.

Brno je kvalitné mužstvo, ktoré poznám z osobnej skúsenosti, keďže som tam polroka pôsobil. Stalo sa mi tam však nepríjemné zranenie hlavy, kvôli ktorému som tri mesiace pauzoval. Poznal som z mužstva Peťa Pavlíka a Miloša Kratochvíla. Brno hrá sympatický futbal. Odohrali sme s ním dobré stretnutie, škoda, že sme nepremenili šance, lebo sme ich mali najmä v druhom polčase až až. Pokojne mohol byť výsledok opačný. Verím, že na tréningoch s týmito vecami potrénujeme a hlavne v súťaži nám to bude padať.

Do súťaže zostáva ešte mesiac a pol.

Je ešte dostatok času na zlepšenie. Musíme sa predovšetkým zohrať a dostať sa do dobrej kondície. Čaká nás náročná jar. V tréningoch spravíme všetko preto, aby sme na ňu boli dostatočne pripravení.