Na úvod prípravy víťazstvo nad Znojmom

V prvom zápase zimnej prípravy sme v Tipsport lige zdolali Znojmo 2:1.

MFK Skalica - - 1. SC Znojmo 2:1 (1:1)

Góly: 45. Tomovič, 55. Hlavatovič – 25. Hladík

MFK Skalica: Fišan – Švrček, Jakůbek, Lipták, Mizerák (65. Holý), Opiela, Tomovič, Hlavatovič, Ondriš (60. Sombat), Dolný (85. Mašík), Haša.

Ďalší náhradníci: Junas, Dzibela.

1. SC Znojmo: Koukal – Vichta, Pospíšil, Hladík, Avdič, Malár, Helísek, Lacko, Teplý, Urbančok, Gáč.

Náhradníci: Antl, Cihlář, Štrombach, Ambrozek, Machuča, Javůrek, Švarc, Konvalina.

Rozhodca: Julínek – Hájek, Pfeifer

Duel sme začali aktívnejšie ako súper. Najmä Haša bol strelecky aktívny, ale dvakrát nemieril presne a na tretí pokus trafil do rúk gólmana Koukala. Blízko k presnému zásahu bol Hlavatovič po rohovom kope, ale nemieril presne. Hostia sa presadili z prvej príležitosti, keď sme stratili loptu v strede ihriska, Znojmo rýchlo rozohralo a Hladík sa v dobrej príležitosti nemýlil. Po inkasovanom góle sme ešte zvýšili aktivitu, mali sme niekoľko dobrých príležitostí, ale bez gólového efektu. Nakoniec sme sa ale ešte do polčasu dočkali vyrovnania. Mizerák poslal z rohu loptu na hranicu šestnástky a Tomovič pekným volejom k zadnej tyči prestrelil všetko čo mu stálo v ceste.

Po zmene strán Znojmo prestriedalo, ale aktivita zostala na našich kopačkách. Hneď v úvode sme mali niekoľko dobrých šancí a v 55. minúte sme sa tešili z druhého gólu. Dolný zabojoval, prihral Hašovi, ktorý posunul Hlavatovičovi a ten tiednený poslal loptu k zadnej tyči a dostal nás do vedenia. Hlavatovič mal v ďalšom priebehu ďalšie dve gólové príležitosti, ale v oboch prípadoch tesne minul. V obrane sme boli aj naďalej pozorný a tak sme si na úvod prípravy pripísali víťazstvo nad kvalitným súperom.

Jozef Kostelník: „Podali sme dobrý výkon, mali sme množstvo šancí. Na to, že išlo o prvý duel v sezóne mal kvalitu. Celý zápas sme boli lepší, okrem pekných gólov, sme mali aj ďalšie príležitosti na výraznejšie víťazstvo. Dobre sme kombinovali a súpera sme až na gól nepustili do vážnejšej šance. S výkonom Jožka Dolného som spokojný. Na to, že išlo o prvý duel, bolo ho na ihrisku cítiť. Do mužstva dobre zapadol a jeho výkon pôjde s ďalšími tréningami a zápasmi nahor.