​Proti Brnu o 1. miesto v skupine

V stredu o 13:00 nastúpime na druhý zápas Tipsport ligy proti najväčšiemu favoritovi skupiny Zbrojovke Brno.

V úvodnom stretnutí sme po dobrom výkone zdolali Znojmo 2:1, keď sa do listiny strelcov zapísali Tomovič a Hlavatovič.

Zbrojovka má za sebou už dve stretnutia, v ktorých bodovala naplno. Najskôr zdolala Pardubice 3:1 a následne si Znojmom poradila najtesnejším výsledkom 1:0, keď o víťazstve rozhodla už v 2. minúte. Cez víkend odohrala prípravný duel s treťoligovým Vyškovom, ktorému nadelila poltucet a tešila sa z výhry 6:1. Medzi strelcov sa zapísal aj bývalý kapitán Senice Petr Pavlík.

Práve v tomto zápase sa môže rozhodnúť o víťazovi skupiny. Uvedomuje si to aj tréner Brna Roman Pivarník. „Povedali sme si, že chceme vyhrať a postúpiť, aby sme v Prahe mali možnosť odohrať ďalšie dva kvalitné zápasy. Neznamená to ale, že by sme tréning špeciálne podriaďovali tomuto stretnutiu. Únava sa stupňuje, keďže sme v plnom tréningovom zaťažení už tretí týždeň,“ poznamenal pre klubový web tréner moravského tímu.

Brno plánuje do zápasu nasadiť dve zostavy, aj keď asi nebudú úplne rozdielne. Chýbať budú Přichystal, Jovanović, Gomes, Škoda a možno aj Vintr. „Nová posila Bazeljuk absolvoval iba jeden tréning s loptou a tak sa zápasovej premiéry za Brno dočká až v sobotu,“ doplnil Pivarník.

O kvalite súpera vie aj tréner nášho tímu Jozef Kostelník: „Mužstvo Brna má svoju nespornú kvalitu. Na trénerskej lavičke má navyše výborného trénera. Na druhej strane my chceme hrať aj proti nemu svoju hru.

K dispozícii nebude stále dvojica Pavol Majerník a Daniel Šebesta.