​Čaká nás rozlúčka s Tipsport ligou, v Brne vyzveme Pardubice

Po výhre nad Znojmom 2:1 a prehre 0:1 s Brnom sa naši hráči rozlúčia s Tipsport ligou zápasom proti Pardubiciam.

Aj keď už nemáme šance na postup, nič to nemení na veci, že v Brne chceme proti kvalitnému súperovi uspieť. „Do každého stretnutia ideme s cieľom zvíťaziť, ináč tomu nebude ani v zápase proti Pardubiciam. Mrzí nás tesná prehra s Brnom, v ktorom sme stratili šancu na postup, ale verím, že ak zopakujeme stredajší výkon, proti Pardubiciam budeme úspešní,“ povedal pred stretnutím tréner Jozef Kostelník.

Ľahšie zranenie si zo zápasu proti českému ligistovi odniesla nová posila Jozef Dolný a až tesne pred zápasom sa uvidí, či bude trénerovi k dispozícii. Dlhodobo sú zranení Pavol Majerník a Daniel Šebesta. Po polhodinovej záťaži s Brnom dostane príležitosť od začiatku Laci Szöcs. Staronová tvár v našom drese nastúpi na svojej tradičnej pozícii stopéra.

Súper z Pardubíc zimuje na 5. priečke druhej najvyššej českej súťaže, keď s 28 bodmi stráca na lídra z Opavy iba tri body. Aj to ukazuje, že nás opäť nečaká ľahký súper. Napriek dvom prehrám s Brnom 1:3 a Znojmom 1:2 bol s výkonmi svojich zverencov tréner Pardubíc Jiří Krejčí spokojný. „V zápase so Znojmom som spokojný predovšetkým s prvým polčasom, ktorý bol z našej strany kvalitný. Viedli sme 1:0 a zahodili sme ďalšiu dobrú príležitosť. V závere sme už výrazne prestriedali a na výkone to bolo vidieť,“ ohodnotil pre klubový web výkon Krejčí.

Zápas sa hrá v sobotu 20.1. o 13:00 na umelej tráve v Brne, Technická 3013/14, 612 00 Brno – Královo Pole.

Už o týždeň sa hráči predstavia aj svojim fanúšikom na domácom ihrisku. V sobotu 27. januára o 11:00 privítame futbalistov Duslo Šaľa na umelej tráve.