Stretnutie zástupcov klubu s fanúšikmi

Po zápase MFK Skalica – FK Slovan Duslo Šaľa prebehlo v priestoroch klubu stretnutie zástupcov fanúšikov s predstaviteľmi klubu.

Za klub boli prítomní generálny manažér Ľuboš Lím, manažér mládeže Lukáš Varga, zástupca kabíny Michal Jakubek a mediálny manažér Vladimír Miček. Fanúšikovia dostali priestor na otázky, ktoré smerovali v úvode predovšetkým na káder mužstva. Rezonovala predovšetkým otázka, či bude kabína ešte doplnená o nové tváre. Generálny manažér fanúšikov ubezpečil, že v riešení sú ešte traja hráči predovšetkým do ofenzívy.

Zaznela aj pripomienka, že mužstvo nehrá podľa predstáv fanúšikov, že hráme moc defenzívne. K tomu sa vyjadril Mišo Jakubek, že nemá ten pocit. „Niekedy možno naša hra nevyzerá ofenzívne, ale musíme si uvedomiť, že proti nám sa chce vytiahnuť každý súper a navyše každý jeden s nami betónuje. Je naozaj náročné dobýjať súperovu defenzívu,“ poznamenal autor štyroch jesenných gólov.

Vieme, že v doraste je niekoľko hráčov, ktorí by perspektívne mohli naskočiť v primeranom časovom horizonte do áčka. My ich máme podchytených aj zmluvne, ale všetko potrebuje svoj čas. Naša geografická poloha nás znevýhodňuje proti niektorým súperom v našej súťaži, napriek tomu sa snažíme po žiakoch dostať do najvyššej súťaže aj dorastencov," poznamenal na dotaz či u nás vyrastajú nádejní hráči pre prvé mužstvo Lukáš Varga.

Takisto sa debata dotkla aj chýbajúceho fanshopu. Fanúšikovia dostali prísľub, že do úvodného kola, ktoré je na programe prvý marcový víkend by mal byť sprevádzkovaný fanshop so základným sortimentom.

Rezonovala aj otázka výjazdov. Fanúšikovia chceli vedieť, či bude pokračovať podpora fanúšikov od klubu, ak si zorganizujú výjazd. Generálny manažér potvrdil, že klub si fanúšikov váži. V prípade, že bude dostatok záujemcov o podporenie našich hráčov aj na ihriskách súpera, klub prispeje fanúšikom na dopravu.

Fanúšikovia sa dohodli, že kontaktnou osobou, ktorá bude mať na starosti organizáciu výjazdov v jarnej časti bude Ivan Blaha. Kontaktovať ho môžu záujemci na telefónnom čísle 0905 392 755. V prípade záujmu sa prvý výjazd v jarnej časti uskutoční už na generálku, ktorú odohráme v sobotu 24. februára v Uherskom Brode proti lídrovi druhej českej najvyššej súťaže Slezský FC Opava.