​Brankár Dominik Žúrek v nominácii reprezentačnej U15

Významný úspech vo svojej kariére dosiahol brankár našej U15 Dominik Źúrek. Stále ešte len 14-ročný futbalista bol nominovaný do reprezentačnej pätnástky.

Reprezentačný tréner tímu do 15 rokov Peter Štefaňák nominoval 25-členný káder na kontrolný zraz v Senci. Zraz sa koná od 26. do 28. 3. a hráči sa zídu v pondelok 26. marca o 12:00 v seneckom hoteli Senec.

Skromný pracovitý chlapec, ktorý si ide za svojim cieľom. Páči sa mi na ňom jeho pokora, každý tréning aj zápas odvádza maximum. Je oporou mužstva a je príkladom pre ďalších spoluhráčov. Je vidno, že aj zo Skalice vedie cesta do reprezentácie. Cením si, že aj kritiku od trénerov bral v pozitívnom duchu a snažil sa neustále napredovať,“ povedal o svojom zverencovi tréner Ján Krupa.

Andrej Fišan - šéftréner mládežníckych brankárov MFK Skalica: "Veľmi ma teší, že brankár našej akadémie dostal pozvánku do reprezentácie! Dominik si to svojim prístupom a kvalitou určite zaslúži. Je to určite povzbudenie do ďalšej práce aj pre nás trénerov. V ostatných kategóriach sú taktiež výborní chlapci, ktorí majú šancu a potenciál ho napodobniť.

Mladý gólman býva Prietržke a s futbalom začínal v Družstevníku Trnovec. V Skalici pôsobí od ročníku 2015/16. Talentovanému futbalistovi prajeme úspešnú premiéru v drese s dvojkrížom na hrudi.

Nominácia SR U15 na zraz v Senci:

Brankári: Dominik Žúrek (MFK Skalica), Adam Danko (MFK Dukla B. Bystrica), Jakub Novák (MFK Ružomberok), obrancovia: Urban Mazanovský (AS Trenčín), Alan Kukuč (Spartak Trnava), Erik Vinger (DAC 1904 Dun. Streda), Adrián Nagy (Slovan Levice), Adam Červeň (MFK Ružomberok), Daniel Zsolt Szalma (DAC 1904 Dun. Streda), Marek Mičák (JUPIE FŠMH Podlavice), Martin Šuster (JUPIE FŠMH Podlavice), Alex Molčan (1. FC Tatran Prešov), záložníci: Lucas Demitra (AS Trenčín), Thomas Kotlár (Spartak Trnava), Vladimír Kaňuch (1. FC Tatran Prešov), Marián Šmatlák, Sebastián Kóša (obaja FC Nitra), Richard Reptiš (MFK Dukla B. Bystrica), Jakub Rakyta, Martin Kušnír (obaja MFK Ružomberok), Filip Bobrovský (JUPIE FŠMH Podlavice), Christián Veliký (Slavia Praha), Timotej Jambor (1. FC Tatran Prešov), útočníci: Felix Daniel Tomík (AS Trenčín), Marek Švec (DAC 1904 Dun. Streda).

Náhradníci: brankári: Filip Baláž (1. FC Tatran Prešov), Aurel Martinec (FK Železiarne Podbrezová), obrancovia: Adam Chovanec (1. FC Tatran Prešov), Oliver Valo (FC Nitra), Andrej Rojka (Spartak Trnava), záložníci: Samuel Hasoň (AS Trenčín), Aleksander Ondrásek (AS Trenčín), Tomáš Oravec (FK Železiarne Podbrezová), útočník: Adrián Brezánsky (FC Nitra)

Realizačný tím: Hlavný tréner Peter Štefaňák, asistenti trénera Ivan Hvolka, Michal Kováč, technický vedúci: Michal Fabian, masér: Dominik Škubák, lekár: Ladislav Vozárik.